POZNAJ NASZYCH SPECJALISTÓW

VITALL CLINIC - FIZJOTERAPIA KOBIET SPECJALIŚCI

MalgorzataJachaczLopata
Dr n. med. Małgorzata Jachacz-Łopata

Dr n. med. Małgorzata Jachacz-Łopata

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pracowała jako asystent na Wydziale Nauk o Zdrowiu, doktorat realizowała na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersyetu Medycznego w Katowicach oraz częściowo na Sahlgrenska Akademin, Goteborg, Szwecja.

Specjalizuje się w fizjoterapii kobiet: terapia blizny, rozejścia mięśnia prostego brzucha, dysfunkcji dna miednicy, nietrzymania moczu, zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, treningu bezpiecznym dla kobiet (pelvic floor safe) oraz terapii i treningu kobiet w ciąży i po porodzie.

Odbyła liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii ginekologicznej oraz terapii manualnej. Poza pracą z pacjentami od lat prowadzi swoje autorskie zajęcia Pilayoga, będące kompilacją najlepszych elementów z jogi, pilates oraz prostych technik automasażu. Instruktor pilates, jogi i nordic walking. Współautorka projektu szkoleniowego Femme Medica - kursy dla specjalistów: DRA - terapia kompleksowa, BLIZNA - terapia kompleksowa, DRA - trening medyczny, Ból miednicy i jamy brzusznej u kobiet, Pelvic Floor Safe - sport bezpieczny dla kobiet. Edukatorka i prelegentka na konferencjach dot. zdrowia kobiety.

mgr Julita Korzeniewicz-Hubert

mgr Julita Korzeniewicz-Hubert

Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania FIzycznego w Katowicach. Z Vitall Clinic Centrum Medyczne związana jest od 2018 roku.
W pracy z kobietami zajmuje się głównie terapią blizny, rozejściem mięśnia prostego brzucha, terapią dna miednicy, pracą z dolegliwościami bólowymi, treningiem medycznym w różnych dysfunkcjach układu ruchu oraz ćwiczeniami w ciąży i połogu.
Odbyła szkolenia dotyczące m.in. funkcji i dysfunkcji dna miednicy mniejszej, nietrzymania moczu u kobiet, pracy z blizną, rozejścia mięśnia prostego brzucha, technik osteopatycznych w ginekologi i położnictwie.
Prywatnie pasjonatka sportów wodnych oraz ruchu na świeżym powietrzu.
AnnaKoralewska
mgr Anna Koralewska

mgr Anna Koralewska

fizjoterapeutka uroginekologiczna, ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, od kilku lat
pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego
Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie równocześnie jest w trakcie doktoryzowania się.
Odbyła szereg szkoleń z zakresu terapii uroginekologicznej, uzyskując w 2015 roku tytuł fizjoterapeutki uroginekologicznej. Poza uroginekologią część swojej pracy zawodowej poświęciła terapii dzieci. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych oraz bierze udział w konferencjach naukowych na szczeblu międzynarodowym jak i krajowym.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama małej Matyldy.