KROPLÓWKI WITAMINOWE - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kroplówki witaminowe Bielsko-Biała - FAQ

1. Czy powinienem wykonać badania przed przyjęciem kroplówki?

Badania konieczne do wykonania przed podaniem poszczególnej kroplówki są zaznaczone przy poszczególnym zabiegu.  Jeśli pacjent posiada wyniki  badań  sprzed maksymalnie 3 miesięcy jest proszony o przedstawienie ich podczas pierwszej wizyty lekarskiej, co ułatwi dobór kroplówki. W razie konieczności  lekarz medycyny zleci wykonanie dodatkowych badań.

2. Jaki jest czas podania kroplówki?

Czas podania pojedynczego wlewu dożylnego waha się od 30 – 40 minut do nawet godziny, co jest uwarunkowane ilością składników zawartych w kroplówce oraz objętością wlewu.

3. Kiedy są przygotowywane kroplówki?

Poszczególne kroplówki są przygotowywane bezpośrednio przed podaniem przez pielęgniarkę lub ratownika medycznego z zachowaniem wszelkich zasad jałowości.

4. Czy mogę stosować wlewy dożylne podczas kuracji innymi lekami?

Składniki kroplówek nie należą do substancji silnie działających, w związku z tym istnieje niewielkie ryzyko interakcji, jednak należy poinformować lekarza o wszystkich lekarstwach stosowanych doraźnie oraz przewlekle.

5. Czy mogą wystąpić działania niepożądane po podaniu kroplówki?

Podczas podania kroplówki lub zaraz po zakończeniu podania może wystąpić uczucie lekkich zawrotów głowy, lekkiego bólu głowy lub ucisku w klatce piersiowej, co jest związane ze zwiększeniem objętości płynu krążącego w żyłach, a więc nieznacznym wzrostem ciśnienia krwi.

W miejscu wkłucia wenflonu w żyłę można zaobserwować niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, jednak jest to naturalny objaw przerwania ciągłości skóry oraz ściany naczynia krwionośnego. Ryzyko zakażenia jest zminimalizowane do zera dzięki przestrzeganiu zasad sterylności i higieny przez personel medyczny.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Kroplówki witaminowe Bielsko-Biała