KROPLÓWKI WITAMINOWE - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Kroplówki witaminowe Bielsko-Biała - FAQ
Badania konieczne do wykonania przed podaniem poszczególnej kroplówki są zaznaczone przy poszczególnym zabiegu. Jeśli pacjent posiada wyniki badań sprzed maksymalnie 3 miesięcy jest proszony o przedstawienie ich podczas pierwszej wizyty lekarskiej, co ułatwi dobór kroplówki. W razie konieczności lekarz medycyny zleci wykonanie dodatkowych badań.
Czas podania pojedynczego wlewu dożylnego waha się od 30 – 40 minut do nawet godziny, co jest uwarunkowane ilością składników zawartych w kroplówce oraz objętością wlewu.
Poszczególne kroplówki są przygotowywane bezpośrednio przed podaniem przez pielęgniarkę lub ratownika medycznego z zachowaniem wszelkich zasad jałowości.
Składniki kroplówek nie należą do substancji silnie działających, w związku z tym istnieje niewielkie ryzyko interakcji, jednak należy poinformować lekarza o wszystkich lekarstwach stosowanych doraźnie oraz przewlekle.
Podczas podania kroplówki lub zaraz po zakończeniu podania może wystąpić uczucie lekkich zawrotów głowy, lekkiego bólu głowy lub ucisku w klatce piersiowej, co jest związane ze zwiększeniem objętości płynu krążącego w żyłach, a więc nieznacznym wzrostem ciśnienia krwi.
W miejscu wkłucia wenflonu w żyłę można zaobserwować niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, jednak jest to naturalny objaw przerwania ciągłości skóry oraz ściany naczynia krwionośnego. Ryzyko zakażenia jest zminimalizowane do zera dzięki przestrzeganiu zasad sterylności i higieny przez personel medyczny.