Psycholog Sportu Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;
Cennik
Opis
Kontakt

Cennik

Cennik usług psychologa sportu w Vitall Clinic

Pierwsza konsultacja: czas 90 minut

180

Kolejne konsultacje: czas 60 minut

120

Psycholog Sportu Bielsko

Jaka jest rola psychologa w dzisiejszym sporcie?

Psychologia i sport to dziedziny nierozłącznie ze sobą powiązane. Specjalista psychologii sportu może w znaczącym stopniu przyczynić się do poprawy efektów osiąganych przez zawodnika. Specjalistyczna terapia w gabinecie psychologa może również pomóc w ukierunkowaniu na realizację obranego celu. Z odnoszeniem spektakularnych sukcesów w sporcie często wiąże się wiele obowiązków i wyrzeczeń. Nieustający stres oraz napięcie często przekładają się negatywnie na ogólną kondycję organizmu sportowca. O zdrowie sportowca należy dbać kompleksowo, ważna jest rehabilitacja, czas na regenerację zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Skuteczną regenerację psychiczną należy wdrażać pod okiem specjalisty, pomóc w tym może Psycholog Sport Bielsko. 

W czym może pomóc psycholog sportu (Bielsko)?

Psycholog — sport Bielsko, oferuje szerokie usługi psychologii sportu. Głównym założeniem tej dziedziny psychologii jest walka ze stresem, napięciem emocjonalnym i pomoc w radzeniu sobie z wyzwaniami stawianymi przed zawodowymi sportowcami. Rezultatem prowadzonej terapii jest uporanie się z tymi barierami, co przekłada się na lepszą kondycję ogólną zawodnika. Natomiast lepsza kondycja ogólna organizmu zawodnika, jego samopoczucie oraz nastrój, pozytywnie wpływają na osiągane w sporcie wyniki. Ta całościowa opieka, uwzględniająca psychologię sportu, pozwala na osiąganie znakomitych rezultatów w sporcie.

Na czym polega praca psychologa sportu (Bielsko)?

Rolą psychologa sportu jest pomaganie zawodnikowi w odzyskaniu równowagi emocjonalnej. Następuje to dzięki wzmacnianiu umiejętności mentalnych, takich jak nauka radzenia sobie ze stresem oraz z emocjami, rozpoznanie i wprowadzenie optymalnego stanu pobudzenia organizmu. Działania te wpływają znacznie na łatwość ustalania nowych celów oraz poczucie kontroli. Sportowiec, pracując nad swoimi barierami, jest w stanie osiągnąć wysoki poziom swoich wystąpień sportowych, utrzymując go przy tym na jednolitym poziomie przez długi czas.

Psycholog — sport — Bielsko. Efekty pracy z młodymi sportowcami?

Zastosowanie psychologii w sporcie jest dość szerokie, ma wiele zastosowań. Praca psychologa sportu może okazać się szczególnie ważna w pracy z młodymi sportowcami, rozpoczynającymi karierę sportową. Psychologia daje możliwość kontroli sytuacji oraz komfortu psychicznego młodego zawodnika. Pozwala w szybkim czasie wychwycić nieprawidłowość w jego rozwoju psychicznym oraz podjąć leczenie. Jest to szczególnie ważne, gdyż w ten sposób problem jest rozwiązywany we wczesnym swoim stadium, przez co nie ma możliwości rozwoju do rangi poważnego, dużego problemu. 

Psycholog sport Bielsko, a kontuzje w sporcie

Czy psycholog sportowy może wpłynąć pozytywnie na proces leczenia i rekonwalescencji sportowca? Zdecydowanie tak! W powrocie do zdrowia dużą rolę odgrywa nastawienie emocjonalne i chęć walki z chorobą. Sportowcy mają walkę we krwi. Często zdarza się, że gaśnie ona z uwagi na problemy zdrowotne, wypadek czy poważną kontuzję. Zwłaszcza wtedy, gdy powoduje to, że dalsza kariera może być zagrożona. Nieoceniona jest w tym momencie praca psychologa, który pomaga zawodnikom w odnalezieniu równowagi emocjonalnej oraz chęci walki z przeciwnościami losu. To kluczowe w szybkim powrocie do zdrowia i do pracy, jaką jest sport. 

Psycholog sport Bielsko, a indywidualne podejście do każdego pacjenta

Usługi oferowane przez psychologa sportu w Vitall Clinic zakładają indywidualne podejście do każdego pacjenta. W ten sposób sportowiec zyskuje spersonalizowany program terapii, odpowiadający jego potrzebom. Psycholog sportu podczas pracy z pacjentami, którzy odnieśli kontuzję podczas uprawiania sportu, przyczynia się znacząco do poprawy skuteczności zastosowanego leczenia. Dzięki temu cały proces skraca się, a sportowiec może szybciej wrócić do uprawiania swojej dyscypliny. 

Psycholog sport Bielsko, a poprawa osiąganych przez sportowca wyników 

Współpraca z psychologiem może znacząco wpłynąć na podwyższenie wyników uzyskiwanych przez sportowca. Psycholog w swojej pracy niejednokrotnie pomaga w koncentracji nad wyznaczonym celem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy cel się oddala, a zawodnik traci motywację do dalszej pracy oraz ciężkich treningów. Stosując różnorodne techniki i narzędzia jak np. VERIM Pro Net — Biofeedback GSR, wspiera świadomość zachodzących zmian w ciele zawodnika, jak i naukę, dzięki której sportowiec zdobędzie nowe umiejętności mentalne. Zwiększona świadomość mentalna pozytywnie wpłynie na możliwość regulacji poziomu stresu oraz pobudzenia w organizmie sportowca, a także zwiększy możliwość większej kontroli nad sytuacją, w której się on znajduje. 

Jak wyglądają indywidualne konsultacje prowadzone przez psychologa sportu (Bielsko)?

Konsultacje indywidualne oferowane przez nas skierowane są do osób powiązanych ze sportem, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, trenerów oraz rodziców. Posiadamy szeroką ofertę usług dla osób w każdym wieku. Tematami najczęściej poruszanymi podczas konsultacji są zagadnienia takie jak: radzenie sobie ze stresem, emocjami oraz presją, oczekiwaniami w stosunku do zawodnika, z lękiem przed porażką oraz z optymalizacją poziomu pobudzenia organizmu. Konsultacje z psychologiem sportu mogą pomóc również w zbudowaniu u sportowca nawyków radzenia sobie z problemami natychmiast, bez odkładania ich w czasie. Spotkania z psychologiem sportu opierają się przede wszystkim na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta, jego potrzebach wynikających z uprawiania sportu, realizacji planów treningowych, startów w zawodach. Podczas konsultacji poruszane są również kwestie pozasportowe i ich wpływ na kondycję psychofizyczną sportowca. Na podstawie szerokiego wywiadu, psycholog sportu jest w stanie dokładnie oszacować obszar mentalny, nad którym warto rozpocząć pracę. Praca z pacjentem to nie tylko rozmowa, w jej skład wchodzą różnorodne ćwiczenia i techniki pomagające radzić sobie z barierami oraz nauka nowych technik mentalnych, przydatnych w uprawianym sporcie.