Psycholog, Psychoonkolog
Aleksandra Przybyła – psycholog, psychoonkolog.
Kwalifikacje zawodowe otrzymała kończąc studia na kierunku psychoonkologia w Krakowskiej Akademii Ignatianum. Ukończyła również jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia. Obecnie w procesie certyfikacji psychoonkologicznego Programu Simonton Cancer Center organizowanego przez Simontonowski Instytut Zdrowia. Ukończyła podyplomowe kursy z zakresu opieki i propedeutyki medycyny paliatywnej organizowane przez Śląski Uniwersytet Medyczny WNoZ Zakład Medycyny Paliatywnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty dla kadry medycznej, opiekunów oraz wolontariuszy. Naukowo współpracuje z Zakładem Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksuologii, Katedra Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest autorką i współautorką licznych doniesień naukowych.
Aktualnie jest uczestniczką Akredytowanego Kursu Psychoterapii realizowanego przez Katowicki Instytut Psychoterapii, które jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Jest również uczestniczką półrocznego specjalistycznego szkolenia dla psychologów Wsparcie w kryzysach okołoporodowych,
Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy z pacjentami onkologicznymi na oddziałach szpitalnych, przychodniach oraz hospicjach, oddziałach ginekologiczno-położniczych oraz w klinice leczenia niepłodności Obecnie zadania zawodowe realizuje w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego w Katowicach oraz prywatnej praktyki psychologicznej.
Posiada również doświadczenie w pracy klinicznej z rodzicami w kryzysie psychologicznym po stracie dziecka w wyniku choroby, poronienia oraz straty okołoporodowej, niepowodzeniach prokreacyjnych oraz zmagających się z niepłodnością.
Konsultacja
konsultacja psychoonkologiczna
150 złkonsultacja indywidualna osoby z diagnozą onkologiczną
150 złKonsultacja indywidualna osoby wspierającej
150 złKonsultacja pary lub rodziny (osoba z diagnozą i osoba wspierająca)
200 złOświadczenie psychoterapeuty
50 złW obliczu choroby nowotworowej wszyscy jesteśmy równi bez względu na to jakie pełnimy role społeczne czy rodzinne tak samo odczuwamy trudne emocje związane z diagnozą. Nasz uporządkowany dotychczas świat zostaje zburzony, pojawia się nowa rzeczywistość gdzie czasem nie potrafimy się odnaleźć.
Pacjentów i ich bliskich ogarnia poczucie zagrożenia przed utratą kontroli nad swoim życiem.
Konieczność zmierzenia się z nową sytuacją zmianą trybu życia oraz skutkami ubocznymi działania leków powoduje, że chorzy odsuwają od siebie najbliższych, w przekonaniu, że nowotwór to ciężar, którym nikogo nie można obarczać. Te instynktowne działania w starciu z podświadomą potrzebą bliskości i akceptacji z ich strony oraz lęk przed nieznanym sprawiają, że zamiast walczyć z chorobą, pacjenci często popadają w depresję i apatię.
Ważne jest aby na każdym etapie choroby zadbać o siebie w całości – nie tylko o ciało, ale również o swoje zdrowie psychiczne.
Dlatego dobrze jest spotkać się z psychoonkologiem, aby porozmawiać o swoich emocjach, obawach czy lękach. Głównym zadaniem psychoonkologa jest wsparcie pacjenta i jego bliskich na każdym etapie choroby leczenia oraz zdrowienia.
Spotkanie z psychoonkologiem to pełna zrozumienia szczera rozmowa o tym co jest trudne dla Ciebie i Twoich bliskich. Dowiesz się co robić aby łatwiej przejść przez chorobę.
Dzięki wsparciu psychoonkologa możesz uwolnić się od paniki i lęku, które towarzyszą sytuacjom kryzysowym. Uzyskując lepsze emocjonalne samopoczucie, zwiększając swe kompetencje w zakresie radzenia sobie ze stresem, nauczysz się łatwiej utrzymać pozytywne nastawienie do leczenia, co pozwoli efektywnie podnieść jakość życia.
Dlatego jeśli :
Zapraszamy na konsultację!
W ramach wsparcia psychoonkoogicznego w proponujemy:
Rolą psychoonkologa jest: