Komora hiperbaryczna
Już jest! Od teraz każdy może skorzystać z tlenoterapii w łagodnej komorze hiperbarycznej Omnioxy w Bielsku-Białej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 26. Centrum Vitall Clinic stale rozwija swoją ofertę, by jak najpełniej i w jak najszerszym zakresie móc poprawiać jakość Twojego życia — byś mógł/mogła cieszyć się nim w pełni i jak najdłużej! Spośród różnych opcji terapii tlenem, przedstawiamy tutaj komorę hiperbaryczną.
Komora hiperbaryczna — co warto wiedzieć
Idea wykorzystania komory ciśnieniowej w celach terapeutycznych, wywodzi się z wieku XVII. Istnieje ogromna baza badań naukowych, na których opiera się teoria leczenia hiperbarią tlenową oraz jej pozytywnych wpływów na przebieg procesów metabolicznych i regeneracyjnych w naszych tkankach.
Komora hiperbaryczna — jak to działa?
Zabieg tlenoterapii w komorze hiperbarycznej to 80-minutowa sesja w warunkach zwiększonego ciśnienia (1,3 ata) oraz wysycenia tlenem. Dzięki tym czynnikom w Twoim organizmie nastąpi rozpuszczenie tlenu w osoczu, co spowoduje zwiększenie jego ilości. Tlen trafiający do komórek przyspiesza ich regenerację oraz wspomaga odnowę całego ciała. Fenomen ten sprawia, że tlenoterapia doskonale sprawdza się w przypadku przeróżnych sytuacji, w których organizm potrzebuje wsparcia do dalszego, prawidłowego funkcjonowania.
Do kogo skierowana jest terapia tlenem? Komora hiperbaryczna dla każdego?
Terapia w komorze hiperbarycznej wykorzystuje lecznicze właściwości skoncentrowanego tlenu (pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym) i jest jedną z najbardziej skutecznych metod z obszaru tlenoterapii. Terapia hiperbaryczna jest wskazana między innymi przy:
- odnowie biologicznej (również po treningach)
- rehabilitacji pulmonologicznej i oddechowej po przebytych infekcjach układu oddechowego (również tych, spowodowanych zakażeniem koronawirusem COVID-19)
- niedotlenieniu tkanek, potrzebie ich regeneracji
- gojeniu się ran skórnych i oparzeń
- zatruciu tlenkiem węgla
- chorobie dekompresyjnej
- gojeniu się przeszczepów i tkanek zagrożonych martwicą
- stopie cukrzycowej
- zatorach gazowych
- stanach zapalnych kości i szpiku kostnego
- niedowładach i porażeniach nerwowych
- głuchocie, będącej wynikiem urazu, pojawiającej się samoistnie lub o trudnych do ustalenia przyczynach.
Przeciwwskazania do korzystania z komory hiperbarycznej
Niestety terapia tlenem w komorze hiperbarycznej nie jest rozwiązaniem dla każdego. Bezwzględnym przeciwwskazaniem terapii hiperbarycznej jest:
- nieleczona odma płucna
- chemioterapia.
Do pozostałych przeciwwskazań należą:
- ciąża
- posiadanie rozrusznika serca
- klaustrofobia
- ostre infekcje dróg oddechowych
- padaczka
- przebyte operacje klatki piersiowej lub w obszarze kości skroniowej
- przebyte zapalenie nerwu wzrokowego
- wysoka gorączka
- leczenie antybiotykiem — bleomycyną (należy zachować ostrożność, stosując również inne leki, jak np. doksorubicynę, disulfiram, czy cisplatynę).
Komora hiperbaryczna — jak się przygotować?
Decyzja podjęta — chcesz odetchnąć pełną piersią i maksymalnie skorzystać z dobrodziejstw tlenu, korzystając z komory hiperbarycznej. Na umówioną wcześniej sesję terapeutyczną, zabierz wygodny strój bez metalowych elementów i najlepiej z naturalnych włókien. Dodatkowo polecamy zabrać ze sobą książki, czasopisma lub telefon, gdyż czas sesji to 80 minut. Warto zaznaczyć, że zabieg jest bezpieczny i przyjemny, a kontakt z operatorem komory można utrzymywać przez cały czas dzięki krótkofalówkom.
Nie zwlekaj — zadzwoń i umów się na sesję w komorze hiperbarycznej. Prowadzimy zapisy pod numerem telefonu: 698 101 503.