Konsultacje farmaceutyczne Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Konsultacje farmaceutyczne Bielsko - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Renata Polak-Chałupnik

Specjalista w dziedzinie farmacji aptecznej, trycholog

Licencjonowany trycholog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Farmaceutycznym. Specjalista ds. farmacji aptecznej z 10 letnim stażem farmaceutycznym. Absolwentka studiów podyplomowych Prawo medyczne i bioetyka;  MBA Zarządzanie w ochronie zdrowia, certyfikowany ekspert probiotykoterapii. Założycielka Vitall Clinic Centrum Medycznego.

Ukończyła kursy w zakresie trychologii . Posiada wykształcenie i doświadczenie medyczne, dzięki czemu dysponuje aktualną wiedzą medyczną, niezbędną do praktykowania trychologii na wysokim poziomie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego oraz Beskidzkiej Izby Aptekarskiej. 

W codziennej praktyce gabinetowej oferuje swoim pacjentom bardzo dokładną diagnostykę, rzetelną i opartą na dowodach medycznych wiedzę zgodną z EBM oraz najnowszymi doniesieniami naukowymi z zakresu trychologii, ponad 10-letnie doświadczenie medyczne, kuracje i zabiegi dające widoczne efekty.  Współpracuje z liderami branży trychologicznej w Polsce, wciąż pogłębiając swoją wiedzę.

Cennik

Konsultacja Farmaceutyczna

Konsultacja półgodzinna

50

Konsultacja godzinna

100

Przegląd lekowy

100

Konsultacje farmaceutyczne Bielsko

Konsultacje farmaceutyczne Bielsko — czym są i jak mogą Ci pomóc?

Konsultacje farmaceutyczne są elementem znakomicie dopełniającym całość misji pełnionej przez sektor usług farmaceutycznych. W rzeczywistości jest to jednak element często pomijany i zaniedbywany przez polskie apteki. Profesjonalne konsultacje farmaceutyczne są usługą, ukierunkowaną na wyposażenie pacjenta w niezbędną wiedzę na temat przyjmowanych przez niego leków, sposobu ich dawkowania, częstotliwości oraz pory przyjmowania. Głównym celem konsultacji farmaceutycznych jest zwiększenie wiedzy oraz świadomości pacjenta na temat leków, co w konsekwencji przekłada się na wzrost skuteczności stosowanej terapii farmaceutycznej oraz widoczne, pozytywne efekty leczenia.

Dlaczego konsultacje farmaceutyczne są tak ważne?

Do głównych założeń konsultacji farmakologicznych zaliczamy również ścisłą współpracę pomiędzy lekarzem a farmaceutą. Obustronna, właściwa komunikacja nastawiona na wspólny cel, którym jest dobro pacjenta, wpływa na wysoką skuteczność konsultacji. Opieka farmaceutyczna oraz lekarska tworzą holistyczną, wielokierunkową i wieloaspektową opiekę dla pacjenta, który natomiast zyskuje pewność i spokój. Kolejnym ważnym aspektem jest wpływ konsultacji farmakologicznej na wzrost bezpieczeństwa pacjenta. Współpraca pomiędzy farmaceutą a lekarzem wpływa na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań wynikających ze stosowanej terapii oraz efektów ubocznych stosowania niektórych leków. 

Czy konsultacje farmaceutyczne mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych?

Stosowanie farmakoterapii niejednokrotnie wiąże się z wystąpieniem działań niepożądanych. Działania niepożądane leków to każde niekorzystne i niezamierzone działanie leku. Działania niepożądane nie zawsze występują oraz mogą mieć różny przebieg u poszczególnych pacjentów. Jeśli jednak są one niepokojące, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Działania niepożądane leków często mają związek z jednoczesnym, równoległym  stosowaniem preparatów, których nie należy ze sobą łączyć. Leki niewłaściwie przyjmowane mogą wzajemnie osłabiać swoje działanie lub powodować niechciane dolegliwości, co znacząco osłabia proces leczenia. Jak uniknąć tego błędu? Kluczowa w tej kwestii jest wspomniana wcześniej przez nas komunikacja, lekarz — farmaceuta. Pozwoli to na wdrożenie kontrolowanej i bezpiecznej dla pacjenta terapii.

Kiedy powinieneś postawić na konsultacje farmaceutyczne Bielsko?

Podczas konsultacji farmaceutycznej, rozwiane zostaną wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące stosowania, dawkowania oraz łączenia poszczególnych leków. Magister farmacji, wykształcony i przygotowany w dziedzinie leków oraz chemii medycznej, pomoże zbilansować przyjmowane przez Ciebie preparaty tak, aby maksymalnie poprawić komfort Twojego życia, zdrowie oraz samopoczucie. W naszej pracy stawiamy na profilaktykę, dlatego zalecamy konsultacje farmaceutyczne przed rozpoczęciem terapii farmakologicznej. Z konsultacji farmakologicznej w szczególności powinny skorzystać osoby:

 • posiadające różnego rodzaju alergie i nadwrażliwości na leki;
 • stosujące wiele preparatów jednocześnie;
 • używające sprzętu medycznego jak np. aplikatory do preparatów wziewnych, strzykawki;
 • chorujące przewlekle oraz takie, których leczenie wymaga dużej ilości specjalistycznych leków; 
 • chcące zorganizować swoją domową apteczkę w sposób rozsądny i przemyślany lub zaczerpnąć wiedzy o przechowywaniu leków oraz ich przydatności; 
 • chcące zwiększyć swój komfort życia poprzez wyrównanie niedoborów organizmu.

Powyżej wymienione przykłady są jedynie wskazówką, w których przypadkach szczególnie ważne jest zasięgnięcie konsultacji farmaceutycznej. Jako farmaceuci z wieloletnim doświadczeniem w obszarze medycyny i kierunków pokrewnych, jesteśmy zgodni co do tego, że po konsultację farmaceutyczną warto sięgnąć w każdym przypadku, kiedy do naszego organizmu planujemy wprowadzić nowy preparat farmaceutyczny. 

Jakie wątpliwości mogą rozwiązać konsultacje farmaceutyczne?

Podczas konsultacji farmaceutycznej możesz zaczerpnąć wiedzy, zadać pytania i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości. Nie bój się pytać, to czas dla ciebie!

Zależnie od specyfiki problemu, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć oraz dostępnego czasu, na konsultacji farmakologicznej możesz skorzystać z usług takich, jak:

 • przegląd lekowy, który pomoże zapoznać Ci się z lekami i preparatami, które masz w swoim posiadaniu. Pozwoli to na odrzucenie tych, które nie nadają się do stosowania, a nawet mogą stanowić zagrożenie. Dostarczy to szerokiego poglądu na to, w jakie preparaty powinieneś się zaopatrzyć, a które są zbędne;
 • indywidualna analiza interakcji lekowych — pozwala ona wyeliminować zagrożenie wynikające ze szkodliwego, wzajemnego oddziaływania substancji zawartych w lekach. Pod czujnym okiem eksperta nauczysz się, co można, a czego nie należy łączyć;
 • informacja, jak właściwie należy stosować poszczególne leki, oraz jakich warunków przechowywania wymagają;
 • porady z zakresu zmiany stylu życia na zdrowy i taki, który dostarczy maksimum witalności Twojemu organizmowi, tak, aby pozytywnie wpłynąć na ogólny komfort życia oraz zdrowie. Może się to wiązać z zastosowaniem odpowiednich preparatów, witamin, minerałów i suplementów, które pomogą w zminimalizowaniu niedoborów;
 • wdrożenie farmakoterapii oraz weryfikacja dostępności leków deficytowych;
 • nauka obsługi urządzeń medycznych, takich jak inhalatory, ciśnieniomierze, gleukometry, aplikatory leków, nebulizatory. Znajomość urządzeń potrzebnych w walce z chorobą dostarczy Ci pewności oraz zwiększy poczucie kontroli nad obecną sytuacją, co natomiast przełoży się na zwiększenie Twojego komfortu psychicznego. 

Konsultacje farmaceutyczna — dlaczego warto wybrać Bielsko i Centrum Medyczne Vitall Clinic?

Oferujemy konsultacje półgodzinne oraz godzinne, a ich liczba jest dostosowywana do wymagań oraz potrzeb każdego pacjenta w sposób indywidualny. Tak, aby sprostać państwa najwyższym oczekiwaniom. Naszych farmaceutów cechuje powołanie i nieustanna chęć podnoszenia kwalifikacji. Dzięki temu, usługi świadczone przez nas spełniają najwyższe europejskie standardy medyczne.

 

Najczęsciej zadawane pytania

Konsultacje farmaceutyczne Bielsko - na co mogę liczyć?

Przede wszystkim na wykwalifikowaną kadrę, która podchodzi holistycznie do danego zagadnienia. Staramy się pracować globalnie, biorąc pod uwagę jak szerokim obszarem działań jest działalność farmacyjna.