Coach
Magister filologii polskiej, o specjalizacji Komunikacja społeczna, absolwentka Oligofrenopedagogiki oraz Zarządzania kulturą. Dyplomowany coach, trenerka kompetencji miękkich, szkoleniowiec. Wolontariacko i zawodowo związana z animacją społeczną i kulturalną. Urodzona organizatorka. Szczęśliwa mama trzech córek i dwóch synów.
Wielozadaniowość łączy jedno – pasja do pracy z ludźmi i dla ludzi.
Trener mentalny
Od najmłodszych lat związany ze sportem. Były zawodnik klubów piłki nożnej II, III i IV ligi (min. Puszcza Niepołomice, Beskid Andrychów, Drzewiarz Jasienica, BKS Stal Bielsko-Biała czy Rekord Bielsko-Biała).
W latach 2012-2014 przeszedł drogę od A-klasy do II ligi, podpisując zawodowy kontrakt w II-ligowej Puszczy Niepołomice w wieku 18 lat. Przez całą przygodę ze sportem nękany przez kontuzje, skąd trafił do Vitall Clinic i Vitall Sport, gdzie jak kiedyś policzył odbył przeszło 100 wizyt rehabilitacyjnych, min. po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego i zapaleniu spojenia łonowego. Łącznie na rehabilitacji spędził 25 miesięcy.
Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, gdzie w 2015 roku obronił pracę napisaną o sobie: „Wpływ kontuzji i urazów na rozwój młodego zawodnika piłki nożnej w wieku 17-22 lata”.
Ukończył Akademię Trenerów Mentalnych, gdzie przygotowywał się do zawodu trenera mentalnego.
Koncentruje się na pracy w sporcie i biznesie. Szczególnym jego zainteresowaniem jest rola psychiki w kontekście powrotu do zdrowia po kontuzji.
Od najmłodszych lat zainteresowany przedsiębiorczością. Od kilku lat prowadzi firmę w obszarze digital marketingu – rebenagesta.com
Przedsiębiorca, sportowiec, inwestor, mol książkowy. Z otwartą głową poszukuje odpowiedzi na kolejne pytania w swoim życiu. Szacuje, że przeczytał blisko 500 książek w swoim życiu. Prywatnie zainteresowany sportem, psychologią, rozwojem osobistym, biohackingiem, ekonomią i nowymi technologiami (rynek start-upów).
Mocno zaangażowany w ideę zwiększania świadomości w społeczeństwie.
Miał przyjemność wraz ze swoim zespołem stworzyć stronę, na której właśnie jesteś. 🙂
Trening mentalny
Wizyta
200 złCoaching
Konsultacja coachingowa 60 min
190 złKonsultacja coachingowa 30 min
100 złJustyna pracuje nad nurtem work – life – balance, specjalizuje się w pracy nad osiąganiem określonych celów oraz rozwoju osobistego. Wspiera kobiety w powrocie do pracy, rozwoju kariery, szkoli liderki. Oprócz sesji coachingowych, prowadzi również szkolenia wspierające rozwój kompetencji miękkich zarządzania sobą, a także umiejętności menadżerskich dla kadr kultury i NGO. Pracuję z osobami 15+.
Podczas pierwszego spotkania badam Twoje potrzeby i oczekiwania, po czym wspólnie omawiamy model współpracy, wytyczamy konkretny cel i pracujemy w kierunku jego realizacji. Jeśli temat jest bardziej złożony, określamy harmonogram całego programu coachingowego.
Czas trwania procesu coachingowego to zdecydowanie sprawa indywidualna. Może to być jedno spotkanie, gdy potrzebujesz przygotować się do ważnej rozmowy czy bierzesz udział w procesie rekrutacji. Może to być również klika sesji (4- 6-8 ), gdy potrzebujesz podjąć ważną decyzję odnośnie swojej kariery, rozwoju, czujesz, że niezbędne są zmiany w życiu lub chcesz nauczyć się nowych umiejętności – na przykład zarządzania czasem, złapania balansu między pracą, domem, pasją. Proces coachingowy może też trwać nawet kilka miesięcy i więcej. Dajemy sobie czas – to Ty decydujesz, nad jakim celem i w jakim zakresie chcesz pracować.
Na każdym spotkaniu zazwyczaj poruszany jest jeden temat. Sprawdzamy wtedy, co jest możliwe, jaka strategia działania będzie najlepsza – wszystko po to, by na koniec sesji wyjść z konkretnym planem działania.
Pierwsza część następnego spotkania nawiązuje do tego, co przerabialiśmy na ostatniej sesji, dzięki temu układamy działania i informacje, zachowujemy spójność i możemy spokojnie pracować dalej.
Każda historia jest inna, każda wymaga dostosowania odpowiednich narzędzi i technik. Pracuję w modelu grow, ale przede wszystkim intuicyjnie, bazując na doświadczeniu, dopasowuję metody i narzędzia, do indywidualnych potrzeb klienta. Nie dotykamy wątków i emocji, na których wybrzmienie nie ma Twojej zgody.
Przywiązuję ogromną wagę do przestrzegania standardów pracy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że sesje prowadzone będą w atmosferze pełnej poufności i przyniosą oczekiwane rezultaty.
Trening mentalny jest procesem, strategią i planem działania ukierunkowanym na poszczególne obszary rozwoju człowieka. To szereg działań zmierzających do rozwoju człowieka głównie na poziomie emocjonalnym
Celem treningu mentalnego jest osiąganie oczekiwanych rezultatów w określonych obszarach za pomocą różnego rodzaju metod wywodzących się z psychologii, socjologii czy neuronauki przy zachowaniu wysokiej koncentracji oraz pozostając samoświadomym w trakcie całego procesu rozwojowego.
Równocześnie w trakcie dochodzenia do zdrowia istotne jest zachowanie dobrostanu psychicznego i koncentracja na obszarach, które można poprawiać. To dobry moment na to, aby mocniej wejść w obszar treningu mentalnego i zacząć prace nad swoimi nawykami – niezwiązanymi bezpośrednio ze swoją dyscypliną sportową (min. dieta, odnowa biologiczna czy trening siłowy). Jednocześnie warto pamiętać, że wysoki poziom świadomości i dobre emocje w ciele przyspieszają znacząco powrót do zdrowia i aktywności sportowej.
Mądrze i efektywnie spędzony czas na rehabilitacji może sprawić, że sportowiec wróci do swojego sportu na jeszcze wyższym poziomie – wyposażony w nowe narzędzia.
Przykładowe obszary rozwoju w ramach treningu mentalnego:
I wiele, wiele innych, które pozwolą Ci skutecznie OSIĄGAĆ to co chcesz.
Trening mentalny – kto z niego korzysta?
Trening mentalny cieszy się dużą popularnością wśród sportowców, dzięki popularyzowaniu jego znaczenie przez ikony wielu dyscyplin sportowych, takich jak Michael Phelps, Mike Tyson, Robert Lewandowski, Kobe Bryant czy Tiger Woods. Najlepsi na świecie doceniają potęgę pracy mentalnej, w wielu wywiadach podkreślając, że wizualizacja globalnego sukcesu czy poszczególnych startów znacznie przyczyniła się do osiągania przez nich oczekiwanych rezultatów.
Dzisiaj trening mentalny cieszy się coraz większą popularnością również w biznesie, gdzie stanowi jedną z przewag konkurencyjnych twórców poszczególnych projektów. Jeden z funduszy venture capital warunkuje finansowanie inwestycji tym czy founderzy (twórcy) wykonują ćwiczenia oddechowe każdego dnia. Uważają oni bowiem, że bez ćwiczeń oddechowych nie będą oni w stanie wytrzymać presji związanej z dynamicznym rozwojem.
Trening mentalny w procesie rehabilitacji
Trening mentalny znajduje swoje zastosowanie w procesie rehabilitacji i przyspiesza powrót do optymalnej formy po kontuzjach. Wszelkie przerwy od aktywności sportowej są dla sportowca czasem niezwykle ciężkim, w którym dochodzi bardzo często do zachwiania lub nawet okresowej utraty tożsamości.
W ramach treningu mentalnego sportowiec może odtwarzać swoje najlepsze występy i wizualizować kolejne – w taki sposób, jakby odbywały się one w czasie rzeczywistym. Pozwala mu to zachować gotowość sportową i skrócić czas powrotu do pełnej formy. W jego głowie bowiem cały czas występuje on na zawodach.
Kolejną techniką, którą stosuje się w trakcie powrotu do zdrowia jest wizualizacja pracy kończyny kontuzjowanej, jak gdyby była ona w pełni sprawna. Rasmus Andersen w swojej książce „Kopalnie Talentów” dowodzi, że grupa koszykarzy, która wizualizowała rzuty osobiste do kosza miała jedynie o 1% gorszą skuteczność (24% zamiast 25%) w stosunku do grupy, która faktycznie trenowała rzuty.