Psycholog i psychoterapeuta

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Psycholog i psychoterapeuta - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Ewa Mazur

Psycholog

Absolwentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Członek  Stowarzyszenia NEST (The New Experience for Survivors of Trauma), gdzie przeszła szkolenie w zakresie pomocy terapeutycznej osobom z doświadczeniem zaniedbania, przemocy i strat prokreacyjnych.

Obecnie kształci się z Szkole Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Przez wiele lat była związana z Zarz. Zasobami Ludzkimi, wspierając procesy rozwojowe pracowników. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych.

Prywatnie wielbicielka muzyki, tańca i ludzi.

Wspiera  psychologiczne w przypadku trudności życiowych, problemów w relacjach, obniżonego poczucia własnej wartości.

W trudnych sytuacjach życiowych najważniejsze jest to, abyś nie był sam i sięgał po pomoc!

Specjalista VitallClinic

Kinga Wróblewska

Psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Katowicach, ukończyła studia jednolite magisterskie na kierunku Psychologia, o specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Jest w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Na co dzień pracuje w Bielskim Centrum Psychiatrii-Olszówka w Bielsku-Białej. Stale udoskonala oraz aktualizuje swoją wiedzę, poddaje swoją pracę regularnej superwizji.

Specjalizuje się w pracy z człowiekiem dorosłym oraz z młodzieżą. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowisku psychologa w oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej oraz w świetlicach środowiskowych. Prowadzi również konsultacje z rodzicami, które mają charakter psychoedukacyjny.

Udzielam wsparcia w następujących obszarach:

– zaburzenia nastroju

– zaburzenia osobowości

– zaburzenia lękowe

– zaburzenia psychotyczne

– zaburzenia adaptacyjne

– zaburzenia emocjonalne

– trudności wychowawcze

Specjalista VitallClinic

Joanna Świtek

psychoterapeuta, lekarz medycyny pracy

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła studia medyczne o kierunku lekarskim na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 2010 r. Jest lekarzem specjalistą medycyny pracy z 13 letnim doświadczeniem pracy m.i. w podstawowej opiece zdrowotnej i szpitalnym oddziale ratunkowym. Pasjonatka holistycznego podejścia do tematu zdrowia jako warunku dobrostanu ogólnego.  Zajmuje się terapią indywidualną. Pracuje w nurcie psychodynamicznym pod superwizją.

Psychoterapię zawsze poprzedza kilka spotkań diagnostycznych (z reguły 4-5) poświęconych rozeznaniu zgłaszanych trudności, diagnozie objawów, organizacji osobowości pacjenta, jego historii.  Podczas tych spotkań pacjent dowiaduje się także o psychoterapii, jej przebiegu, częstotliwości, możliwościach, ograniczeniach.  Wspólnie formułowane są także realne cele i kierunki pracy oraz podawany jest przybliżony czas takiej terapii.

Pracuje z osobami dorosłymi doświadczającymi różnego rodzaju trudności:

 • kryzysów życiowych 
 • stanów lękowych takich jak fobie, ataki paniki, niepokój, natrętne myśli,
 • stanów depresyjnych 
 • zaburzenia nastroju,
 • trudności w relacjach międzyludzkich (samotność, rozwód/rozstanie, trudność w znalezieniu partnera/partnerki, trudności z bliskością/przywiązaniem)
 • rozwój osobisty (trudności w stawianiu granic, pewność siebie, wyrażanie emocji),
 • zaburzenia psychosomatyczne

Cennik

Cennik Ewa Mazur

Konsultacje z Ewą Mazur

150 zł

Cennik Joanna Świtek

Konsultacja z Joanną Świtek

200 zł

Psycholog i psychoterapeuta

Psycholog i psychoterapeuta

Centrum Medyczne Vitall Clinic oferuje kompleksowe działania, mające na celu poprawę i utrzymanie zdrowia, w tym również psychicznego. Posiadamy zasoby do skutecznego leczenia różnych objawów i dolegliwości somatycznych, jak i takich, których natura wykracza poza fizyczność komórek i tkanek. Oferujemy pełen zakres usług psychoterapeutycznych, stając się bazą dla osób, poszukujących doraźnych rozwiązań i dłuższych terapii z tego obszaru. Psychoterapia  — Bielsko może być pełne szczęśliwych i spełnionych ludzi.

Psychoterapia Bielsko przestrzenią do rozwoju

Nie musisz już szukać kompetentnych specjalistów w większych aglomeracjach miejskich. Centrum Medyczne Vitall Clinic oferuje Ci możliwość skorzystania z oferty psychoterapii w Bielsku-Białej. Poczuj się jeszcze bardziej u siebie.

Konsultacja z psychologiem/psychoterapeutą — pomóż sobie

Konsultacja z psychologiem może stanowić przełom w postrzeganiu rzeczywistości lub newralgicznego w Twoim odczuciu jej elementu. Często bywa tak, że przychodząc na spotkanie z psychologiem, zaczynasz odkrywać przyczyny własnych systemów zachowań, rozpoznawać je i świadomie na nie reagować. Rzecz jasna, tego typu procesy nie dzieją się od razu. Czasem jednak konkretny problem ukazuje szeroką płaszczyznę, wymagająca uwagi i pracy. A poznając przyczynę problemu, wyposażasz się w pewne predyspozycje, jesteś w stanie w większym stopniu zapobiegać kolejnym, podobnym sytuacjom — zerwać łańcuch przyczynowo-skutkowy.

Pomóż bliskim. Psychoterapia i psychologia — Bielsko

Konsultacje z psychologiem to propozycja rozmowy i zdobycia informacji dotyczących przyczyn i możliwych sposobów postępowania w związku z przeżywanymi emocjami, wątpliwościami, które dotyczą własnej osoby lub sytuacji bliskich. Czasami, np. w obliczu jakiegoś zdarzenia, nie wiemy jak reagować, by nasze postępowanie wyszło na dobre nam lub komuś bliskiemu. Wtedy konsultacja z psychologiem wydaje się zbawienna. I nie chodzi tutaj o naukę wywierania wpływu na innych — od psychologa nie dowiesz się jak zmienić drugą osobę. Możesz natomiast dowiedzieć się, jak zachowywać się względem kogoś,  jak reagować np. w obliczu choroby alkoholowej, żałoby, czy depresji osoby Ci bliskiej, by możliwie jej pomóc. Konsultacje z psychologiem nie zawsze mają charakter terapeutyczny, czasem to sesja psychoedukacji.

Konsultacje z psychologiem — kto może skorzystać?

Na wizytę u psychologa może zapisać się każdy. Jeśli towarzyszy Ci przeczucie, że powinnaś/powinieneś szukać pomocy, by poradzić sobie w swojej aktualnej, problematycznej sytuacji życiowej — nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami.

Najczęściej do psychologa zgłaszają się osoby cierpiące z powodu:

 • stanów depresyjnych
 • stanów lękowych
 • obniżenia nastroju
 • problemów w relacjach międzyludzkich
 • braku wiary we własne możliwości i obniżoną samoocenę
 • problemów z asertywnością
 • problemów w reagowaniu na emocje
 • braku satysfakcji z życia
 • uzależnienia i współuzależnienia
 • kłopotów w pracy lub innej trudnej sytuacji życiowej jak np. rozwód, żałoba, choroba własna lub bliskiej osoby
 • zaburzenia odżywiania
 • inne.

Psychoterapia — konsultacja z psychologiem — jak to wygląda?

Zwykle na samym początku spotkania, pacjent przedstawia zagadnienie, które chciałby omówić z psychologiem. Opisuje, podaje informacje, charakteryzuje problematykę. Samodzielnie (lub z pomocą psychologa) identyfikuje lub określa wcześniej już skonkretyzowany cel, efekt konsultacji. Często na tym etapie możliwe jest określenie, czy Pacjent będzie potrzebował indywidualnej, cyklicznej psychoterapii, czy jednorazowej konsultacji.

Wiele osób obawia się pierwszej wizyty u psychologa. Ale wszyscy, którzy mają ją za sobą, zgodnie twierdzą, że było warto.

Żaden psycholog nie powie Ci, co powinieneś/powinnaś zrobić. Otrzymasz natomiast wskazówki, które pomogą Ci samodzielnie podejmować decyzje i działania. Psychoterapia to podróż, podczas której psycholog objaśnia legendę map i pomaga naprawić kompas. Konsultacja psychologiczna jest natomiast jak znak drogowy na skrzyżowaniu.

Zdrowie psychiczne i dobra kondycja psychiczna warunkuje jakość życia. Zaniedbania na tym polu, mogą prowadzić do szeregu dolegliwości, również fizycznych.

 

Najczęsciej zadawane pytania