Fizjoterapia Kobiet Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Fizjoterapia Kobiet Bielsko - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Dr n.med. Małgorzata Jachacz-Łopata

Fizjoterapia Kobiet, Joga

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, doktoryzowała się na Wydziale Lekarskim SUM w Katowicach oraz w Sahlgrenska Akademin w Goteborgu (Szwecja). Współautorka koncepcji Femme Medica. Szkoli i edukuje nt. zdrowia kobiety. Instruktor Jogi oraz Pilate

Specjalista VitallClinic

Julita Korzeniewicz-Hubert

Fizjoterapia kobiet

Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania FIzycznego w Katowicach. Z Vitall Clinic Centrum Medyczne związana jest od 2018 roku.
W pracy z kobietami zajmuje się głównie terapią blizny, rozejściem mięśnia prostego brzucha, terapią dna miednicy, pracą z dolegliwościami bólowymi, treningiem medycznym w różnych dysfunkcjach układu ruchu oraz ćwiczeniami w ciąży i połogu. Odbyła szkolenia dotyczące m.in. funkcji i dysfunkcji dna miednicy mniejszej, nietrzymania moczu u kobiet, pracy z blizną, rozejścia mięśnia prostego brzucha, technik osteopatycznych w ginekologi i położnictwie. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych oraz ruchu na świeżym powietrzu.

Specjalista VitallClinic

dr n. med i n. o zdr. Anna Koralewska

Fizjoterapia Uroginekologiczna

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, od kilku lat pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Odbyła szereg szkoleń z zakresu terapii uroginekologicznej, uzyskując w 2015 roku tytuł fizjoterapeutki uroginekologicznej. Poza uroginekologią część swojej pracy zawodowej poświęciła terapii dzieci. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych oraz bierze udział w konferencjach naukowych na szczeblu międzynarodowym jak i krajowym. Prywatnie szczęśliwa żona i mama małej Matyldy.

Cennik

Cennik usług fizjoterapii kobiet w Vitall Clinic

Wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej

180

Pierwsza wizyta u Dr n.med. Małgorzata Jachacz-Łopata

220

Kolejna wizyta u Dr n.med. Małgorzata Jachacz-Łopata

180

Kinesiotaping- dla pacjentek Vitall Clinic

30

Pierwszy kinesiotaping

100

Fizjoterapia Kobiet Bielsko

Fizjoterapia kobiet Bielsko — odzyskaj radość z kobiecości

Fizjoterapia jako opiera się na zastosowaniu różnych form energii fizycznej w celu rozwijania, utrzymywania bądź przywracania maksymalnej zdolności ruchowej i funkcjonalnej. Dlaczego wyróżniamy fizjoterapię kobiet? Odpowiedź na to pytanie stanowi każdy element fizycznej strony kobiecości wraz ze swoją specyfiką, potrzebami i możliwymi zaburzeniami.

Kobiecość bez przeszkód — fizjoterapia kobiet — Bielsko

Fizjoterapia kobiet wymaga przede wszystkim pełnego zrozumienia specyfiki anatomii ciała kobiety i… empatii. Jak pracujemy z kobietami w Vitall Clinic?

Każda wizyta z zakresu fizjoterapii kobiet uwzględnia badanie, pracę manualną oraz terapię ruchem. W gabinecie stosujemy takie rozwiązania jak PelviFly, Compex i USG. W zależności od dysfunkcji pacjentki otrzymują też zadania do pracy własnej w domu.

W terapii schorzeń kobiecych niezwykle istotna jest systematyczność i dobre nawyki na co dzień. Odbudowa funkcji ściany brzucha przy rozejściu się mięśnia prostego, powrót funkcji mięśni dna miednicy czy zmniejszenie napięcia tkanek to proces, który wymaga pracy także poza gabinetem fizjoterapeuty. W niektórych przypadkach wskazana będzie szersza diagnostyka lekarska. Celem naszej terapii jest zwiększenie świadomości ciała, ulga w dolegliwościach, a przede wszystkim powrót do pełnej funkcji i ulubionych aktywności ruchowych, czyli poprawa jakości życia.

Zespół naszych fizjoterapeutek dzięki swoim kompetencjom do każdego problemu podchodzi indywidualnie i kompleksowo, aby holistycznie pomagać pacjentkom. I właśnie w taki sposób zajmujemy się w Vitall Clinic  tą pasjonującą dziedziną medyczną, jaką jest fizjoterapia kobiet w Bielsku i okolicach.

 

Fizjoterapia kobiet Bielsko — przywracamy radość z kobiecości

Kompleksowa fizjoterapia kobiet odpowiada na potrzeby związane z wszelkimi dolegliwościami i zaburzeniami w obrębie miednicy. Obejmuje kwestie uroginekologiczne, opiekę okołoporodową oraz okołooperacyjną. Jakikolwiek dyskomfort wynikający z zaburzeń funkcji mięśni dna miednicy, czy innych struktur w obszarze kobiecego krocza, niezwykle komplikuje kobiecie życie i funkcjonowanie.

Samo nietrzymanie moczu lub bolesne współżycie, może drastycznie wpłynąć na kontakty społeczne i seksualne, warunkujące jakość życia i poczucie spełnienia.

Nasza oferta w zakresie fizjoterapii kobiet jest rozbudowana, obejmuje takie zagadnienia jak:

Fizjoterapia kobiet Bielsko — profilaktyka

Swoją ofertę z zakresu fizjoterapii kobiet kierujemy również do osób, które są obciążone zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaburzeń uroginekologicznych i chcą ich uniknąć — w myśl zasady głoszącej, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Mięśnie dna miednicy stanowią podporę dla narządów, znajdujących się w obrębie miednicy. Spełniają one niezwykle ważną funkcję na każdym etapie życia kobiety. Wraz z upływem czasu, mięśnie tracą elastyczność i są bardziej podatne na uszkodzenia i zaburzone funkcjonowanie. Może się to wiązać z wystąpieniem przykrych konsekwencji w postaci nietrzymania moczu, nieustającego uczucia parcia na pęcherz lub uczucia niewypróżnionego pęcherza, trudności w wydalaniu moczu oraz obniżenia i wypadania narządu rodnego. Fizjoterapia jest w stanie zatrzymać proces pogłębiającego się problemu nietrzymania moczu i znieść konieczność operacji lub znacząco odsunąć ją w czasie.

Szerokie spojrzenie i kompleksowość działań — fizjoterapia kobiet Bielsko

Kompleksowość działań i całościowe, holistyczne podejście do problematyki danego zaburzenia, wynika z potrzeb kobiet i chęci najpełniejszego ich spełnienia. Każdej pacjentce oferujemy rozbudowaną diagnostykę, badania funkcji mięśni dna miednicy, pęcherza moczowego, USG dna miednicy i badanie urodynamiczne. Po określeniu zaburzeń ustalamy najlepszą dla pacjentki terapię — zachowawczą lub w razie konieczności — operacyjną. Fizjoterapia jest niezbędnym elementem obu możliwości leczenia, a w przypadku interwencji chirurgicznej, obejmuje także opiekę pooperacyjną.

Nie ulega wątpliwości, że kobiety, które przed operacjami korzystały z pomocy fizjoterapeutów i stosowały się do ich zaleceń, nieporównywalnie lepiej znosiły czas rekonwalescencji, poziom ich zadowolenia z efektów zabiegu był wyższy, a same efekty — długotrwałe.

Vitall Clinic — zdrowie kobiet na pierwszym miejscu

Przedstawiamy Ci poniżej kilka zagadnień mogących determinować myślenie, podejście i postępowanie oraz realnie podnieść jakość życia — Twojego i Twoich bliskich.

I Nie bagatelizuj swojego zdrowia. Nie pozwól, by Twoje zdrowie zeszło na drugi plan. Nic nie powinno być ważniejsze. Twoja dobra kondycja warunkuje jakość Twojego życia, a więc równocześnie życia Twoich bliskich.

II Zdrowa kobieta to szczęśliwa kobieta

Twoje zdrowie intymne ma duży wpływ na Twoje samopoczucie i kondycję psychiczną. Żaden możliwy problem okolic krocza nie powinien stanowić tematu tabu i nawet w najmniejszej mierze nie powinien być wstydliwy. Jednocześnie każdy taki problem, może skutecznie odebrać Ci radość życia.

III Ciąża to dobry czas, by zadbać o siebie

Odpowiednie ćwiczenia pozwolą utrzymać Ci dobrą kondycję fizyczną, a także poradzić sobie z opcjonalnymi dolegliwościami bólowymi.

IV Znajdź czas dla siebie

Czas jest Twoim największym dobrem, wykorzystuj go, inwestuj w siebie — również poprzez odpoczynek! Taniec, gimnastyka, a może joga? Joga to świetny pomysł na odpoczynek, zachowanie sprawności i relaksującą chwilę dla siebie.

V Jesteśmy dla Ciebie

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Przychodząc na wizytę do Vitall Clinic masz pewność, że poświęcimy Ci odpowiednio dużo czasu i uwagi oraz zaproponujemy najlepszą dla Ciebie terapię w obrębie fizjoterapii kobiet.

VI Kobiety kobietom

Będziesz współpracować z kobietami. Kompetencje, komfort, empatia.

VII Odwiedź Vitall Clinic – centrum fizjoterapii kobiet w Bielsku

Odwiedź nas, a otoczymy Cię troską i opieką. Zapraszamy!

 

Najczęsciej zadawane pytania

Fizjoterapia kobiet Bielsko - czy warto?

Zdecydowanie tak - choćby dla Twojej świadomości kobiecości. Czasami możesz nie wiedzieć, że drobne dolegliwości mogą przerodzić się z czasem w duży problem. Warto diagnozować się zawczasu.

W jakich obszarach fizjoterapii kobiet pomagamy?

- terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha - ocena poporodowa dna miednicy i brzucha - fizjoterapia uroginekologiczna w obniżeniu ścian pochwy, obniżeniu narządów rodnych, nietrzymaniu moczu - terapia blizn po CC i zabiegach chirurgicznych - terapia wisceralna (trzewna) - terapia dla kobiet w ciąży (zespoły bólowe kręgosłupa i miednicy, ból i rozejście spojenia łonowego) - terapia w zespołach bolesnego miesiączkowania i w endometriozie - terapia w zaburzeniach płodności - leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy u kobiet - terapia w bolesnym współżyciu - trening mięśni dna miednicy - diagnostyka, terapia i trening z PelviFly — leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy u kobiet - trening medyczny i Pelvic Floor Safe

Na co mogę liczyć w Vitall Clinic w obszarze fizjoterapii kobiet Bielsko?

Przede wszystkim na fachową opiekę, która poparta jest wieloletnim doświadczeniem, a także na empatię - pracuje u nas wiele kobiet, która same miały styczność z wieloma różnymi dolegliwościami. Bądź spokojna - pomożemy Ci!