Dietetyka

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Dietetyka - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Michał Sobiech

Dietetyk

Większość osób zajmująca się żywieniem, stawia na oklepane schematy żywienia, które powiela się i powiela od lat. Masa węglowodanów, odrobina białka, i kropelka tłuszczu – no bo przecież tłuszcz zabija. Niestety głęboko zakorzenione przekonania są bardzo trudne do zmiany a schematy żywienia często nie tylko nie pomagają choremu ale wprost przeciwnie – szkodzą.
Jako przykład posłuży mi nasza dobra, stara, poczciwa margaryna, która od lat ma potwierdzony negatywny wpływ na zdrowie układu krwionośnego a wciąż można ją spotkać na oddziałach kardiologicznych a co gorszą rozpisywaną w zaleceniach przez ‘wykształconych’ dietetyków.
Każdy człowiek jest inny, każdy potrzebuje innych bodźców i tak samo każdy potrzebuje nieco innego pożywienia ( z grubsza podobnego) ale innego. Sam w mojej praktyce używam diet wysokowęglowodanowych jak i tych o bardzo niskiej zawartości węglowodanów. Jeśli wiem, że ma to sens próbujemy diet wysokotłuszczowych, w określonych przypadkach wypada wprowadzić organizm z stan ketozy a po kontuzjach należy zadbać o maksymalną wartość odżywczą diety.
Nie ma idealnych jadłospisów, nie ma schematów ani nawet wzorów jak prawidłowo zaplanować żywienie konkretnej osoby. Istnieją tylko wytyczne i doświadczalne oraz epiryczne dowody na to, że określony rodzaj żywienia ma sens u określonej osoby, czy w konkretnej jednostce chorobowej

 

Ukończyłem dwa kierunki studiów, dietetykę na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

ZAUFAŁO MI JUŻ WIELU. ZAUFAJ I TY!

Cennik

Michał Sobiech

Konsultacja

464

Dietetyka

Dietetyk* (* usługa niemedyczna)

Dietetyk Bielsko – inwestycja w zdrowie

Wszystkie działania podejmowane w Vitall Clinic mają na celu poprawę jakości życia konkretnego pacjenta — nie inaczej jest w przypadku usług z zakresu dietetyki. Pomagamy zmienić nawyki żywieniowe, opracowujemy spersonalizowane systemy odżywiania, które nie tylko poprawiają sylwetkę, ale również leczą. Mamy świadomość jak wiele zależy od diety i również tą wiedzą chcemy się dzielić.

Często można usłyszeć frazes głoszący, że „jesteśmy tym, co jemy” – i oczywiście, wiele w nim prawdy, ale my idziemy kilka kroków dalej. Wiemy co jeść, by stać się lepszą wersją samego siebie — tak w kwestii samopoczucia, jak i zdrowia.

Dietetyk — Bielsko w najlepszej formie

Jeśli zastanawiasz się, czy usługi dietetyka są Ci potrzebne — odpowiedź prawdopodobnie jest twierdząca. Jeśli masz wątpliwości co do słuszności swoich nawyków żywieniowych, chcesz dowiedzieć się, co możesz zrobić, by w pełni dbać o zdrowie i dobrą kondycję albo jak pomóc sobie lub swoim bliskim w chorobie — skontaktuj się z nami.

Dietetyk Bielsko to nasza propozycja dla:

  • osób zdrowych, chcących poprawić jakość swojego życia
  • osób chorych, otyłych, z chorobami przewlekłymi
  • sportowców zawodowych i amatorów
  • osób uprawiających aktywność fizyczną oraz tych nieaktywnych fizycznie
  • osób chcących zmienić swoją sylwetkę czy wagę ciała
  • rodziców chcących nabyć wiedzę w zakresie żywienia dzieci.

Pełny zakres usług — dietetyk Bielsko

Pełny zakres usług — dietetyk Bielsko

Odżywianie (a także cały system żywienia) dotyczy każdego organizmu żywego, warunkując jego funkcjonowanie, zdrowie i kondycję. To jedna z podstawowych czynności życiowych, od których zależy ogólny dobrostan organizmu. Mało tego — w przebiegu niemal każdej choroby, odpowiednio opracowana i stosowana dieta, potrafi przynieść zaskakujące rezultaty. Dotyczy to zarówno chorób, schorzeń, zaburzeń, czy dolegliwości, jak i bardziej prozaicznych przypadłości. Choćby najlepsza terapia antycellulitowa zda się na nic, jeśli podstawowym składnikiem diety pozostaną chipsy i słone przekąski. Analogii pomiędzy stanem zdrowia, wyglądem, czy kondycją a sposobem odżywiania nie sposób zliczyć. Mając na uwadze podnoszenie jakości życia każdego Klienta i Pacjenta Vitall Clinic, oferujemy pełną gamę usług z obszaru dietetyki w Bielsku i okolicach.

Konsultacje dietetyczne — zadbaj o siebie i swoich bliskich

Rozmowa z dietetykiem obejmuje zdiagnozowanie i ocenę aktualnego sposobu odżywiania i ustalenie najlepszych rozwiązań dietetycznych dla danej osoby. Konsultacja dietetyczna to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy o tym, czego w jadłospisie nie może zabraknąć, by uzyskać upragnione rezultaty, cieszyć się zdrowiem i dużo lepszym samopoczuciem.

Nieistotne, czy twoim celem jest utrzymanie zdrowia, odchudzanie, powrót do dobrej kondycji, czy zapewnienie swojemu dziecku racjonalnej zbilansowanej diety — konsultacje dietetyczne wskażą Ci drogę do osiągnięcia celu.

Podejmowanie złych decyzji dietetycznych rzadko kiedy jest intencjonalne. Autodestrukcyjne odruchy i nawyki żywieniowe najczęściej wynikają z niewiedzy, braku świadomości wagi sposobu odżywiania i czasem również z problemu z samodyscypliną. Czasem wystarczy poznać konsekwencje danego postępowania dietetycznego, by zdecydować się na daleko idące zmiany w odżywianiu. I dlatego konsultacje dietetyczne to idealny punkt wyjścia do zmiany życia na lepsze.

Leczenie dietą — dietetyk Bielsko

Do Vitall Clinic zgłaszają się pacjenci z przeróżnymi problemami zdrowotnymi. W wielu miejscach podkreślamy, że staramy się podchodzić do każdego problemu w sposób całościowy, holistyczny i kompleksowy. Jeśli zgłasza się do nas np. pacjentka z bólem głowy, nie radzimy jej, by za każdym razem obciążała organizm lekami przeciwbólowymi — staramy się odnaleźć przyczynę i rozwiązać problem u podstaw. Często wymaga to specjalnej diagnostyki, udania się do lekarza specjalisty, czy zastosowania konkretnego schematu żywienia i suplementacji. Wiele dolegliwości wynika z diety, inne bywają pogłębiane przez określone składniki odżywcze — mając tego świadomość, proponujemy naszym pacjentom czasem niestandardowe, ale zawsze precyzyjnie i indywidualnie opracowane rozwiązania.

Dziś, mamy niemal nieograniczony dostęp do leków, preparatów medycznych i suplementów. Jeszcze 100 lat temu to natura stanowiła główne źródło specyfików na ból i inne problemy zdrowotne. I choć do dziś z powodzeniem stosuje się naturalne metody leczenia, są one często niesłusznie marginalizowane. Wiele ziół i roślin takich jak czosnek, cebula, kmin, kurkuma, żywokost (i tysiące innych) wykazuje wysoką skuteczność w walce z różnymi dolegliwościami. I choć czasem na efekty trzeba nieco dłużej poczekać — zawsze warto.

Dietoterapia chorób cywilizacyjnych

Dietoterapia chorób cywilizacyjnych

Choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca, nadciśnienie, nadwaga, czy choroby układu krążenia, dotykają coraz większej grupy osób. I choć uwarunkowania powstawania i rozwijania się chorób cywilizacyjnych mają różne podłoża, zawsze w jakimś stopniu wynikają z trybu życia. To, co jemy oraz jaki tryb życia prowadzimy, bez wątpienia wpływa na stan naszego zdrowia.

Życzenie Hipokratesa „niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo pokarmem” trafnie wpisuje się w założenia naszej praktyki dietetycznej. Opracowujemy takie programy odżywiania, by maksymalnie wydobyć i wykorzystać prozdrowotny, leczniczy wręcz potencjał pokarmu. Dobrze skomponowana, naturalna żywność i zoptymalizowany system odżywiania przynosi nieraz zaskakujące efekty, kładąc kres wielu dolegliwościom zdrowotnym.

Osoby zmagające się z chorobami kardiologicznymi nieraz poznają zupełnie nowe znaczenie powiedzenia „przez żołądek do serca”. I to w gabinecie naszego Dietetyka w Bielsku.

Dietetyka sportowa – dietetyk Bielsko

Wielu sportowców postępuje dość schematycznie w sposobie planowania swojej diety.

Niski stopień przetworzenia żywności, brak różnorodności, zmienności i dobrego źródła tłuszczu, bywa zgubny w systemie odżywiania się osób uprawiających sport.

Dopasowanie jadłospisu do konkretnych potrzeb i wymagań treningowych jest bardzo istotne. Natomiast sportowcy często zapominają o wadze walorów smakowych spożywanych posiłków, pomijając wartość przyjemności jedzenia. Dobry plan żywieniowy nie musi się składać z wyrzeczeń i spożywania potraw, które może i dostarczą sporej ilości np. białka, ale smakują co najmniej zniechęcająco.

Wznoszeniu wydolności organizmu na wyższy poziom, towarzyszą widoczne zmiany w wyglądzie. Czemu tym zjawiskom nie miałoby towarzyszyć również podniesienie poziomu kulinarnego (w tym smakowego)?!

W Vitall Clinic zajmujemy się profesjonalnym prowadzeniem sportowców pod kątem przygotowań do startów, sezonów, czy w okresie rehabilitacji.

W naszej ofercie znaleźć możesz między innymi:

Dietetyk uzupełnieniem fizjoterapeuty

Po kontuzji potrzeba sporo czasu i jeszcze więcej wysiłku, by wrócić do wyjściowego poziomu sprawności. Osobami, w których ręce warto się oddać w czasie rekonwalescencji, są z całą pewnością fizjoterapeuci.

Współpraca pacjenta z fizjoterapeutą warunkuje powodzenie powrotu do stanu sprzed urazu. Jaki to ma związek z dietetykiem Bielsko?

Odpowiednio dobrane i rozplanowane żywienie w czasie rehabilitacji nie tyle sprzyja jej efektom, co znacznie je potęguje i skraca czas potrzebny do odzyskania pełnej sprawności.

 

Najczęsciej zadawane pytania

Dlaczego warto odwiedzić dietetyk Bielsko?

Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu już jedna wizyta może okazać się bardzo efektywna. Czasem drobna zmiana w nawykach żywieniowych może spowodować znaczące zmiany w samopoczucie oraz w ciele. Przyjdź i przekonaj się sam!

Konsultacja czy stała współpraca?

W ramach współpracy z dietetyk Bielsko masz możliwość wyboru konsultacji lub stałej współpracy. Na podstawie konsultacji określamy zwyczajowo zakres i okres trwania współpracy. W większości przypadków nasi klienci decydują się na stałą współpracę, dzięki czemu mają znacznie lepsze efekty.

Kim jest dietetyk ?

To znany i lubiany Michał Sobiech. Profesjonalny zawodnik MMA i uczestnik wielu kursów z zakresu dietoterapii. Swoje rozwiązania dietetyczne testuje przede wszystkim na sobie, dzięki czemu wie co działa, a co nie.

O jaki obszar warto jeszcze zadbać?

Oprócz współpracy z dietetykiem zalecamy pracę z psychologiem sportu lub psychoterapeutką, oraz rozważenie pracy z fizjoterapeutą lub osteopatą celem poprawy stanu swojego ciała.