Dietetyka Sportowa

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;
Dietetyka Sportowa
Czynny w godzinach 7:00 - 20:30
Odpowiemy do 24 godzin

Dietetyka sportowa – dla jakich sportów?

Większość sportowców opiera swoje żywienie o napoje izotoniczne, kurczaka, ryż, banana i w najlepszych przypadkach łyżkę oliwy z oliwek. Wzór kulturystycznego trybu odżywiania jest dobry ale nie wystarczająco dobry. Dlaczego ?
Ten sposób żywienia ma w sobie coś najważniejszego – niski stopień przetworzenia żywności. Brakuje w nim w nim jedynie różnorodności, zmienności, kolorów oraz odpowiedniego źródła tłuszczy.

Jak pracuje dietetyk sportowy?

W pracy z sportowcami cenię sobie ich szczerość, dzięki której mogę dopasować żywienie do ich potrzeb, słabych stron, wymagań treningowych i walorów smakowych, które są jedną z najważniejszych cech dobrego planu żywieniowego. No bo kto chciałbym zjadać posiłki, które mu nie smakują, bo tak kazał dietetyk – bez sensu.

Specyfika – dietetyka sportowa

Współpraca ze sportowcami ma na celu nie tylko zmianę ich sylwetki, co często się dzieje, ale także wzniesienie możliwości ich organizmów na najwyższy poziom, wsparcie rozwoju siły, wytrzymałości, kognicji czy mocy obliczeniowej mózgu (układu nerwowego), który tak często pomijany jest zarówno w aspekcie treningowym jak i żywieniowym.