Poradnia laktacyjna Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Poradnia laktacyjna Bielsko - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Weronika Pelc

Położna

Jestem położną od 2020 roku. Wykształcenie zdobyłam, kończąc studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a później uzyskując tytuł magistra na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Obecnie pracuję na Bloku Porodowym Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej. Współpracuję także z kliniką leczenia niepłodności Gyncentrum. Jestem pasjonatką opieki okołoporodowej, jednak nie jest mi również obce wsparcie i towarzyszenie kobietom w czasie ciąży, połogu oraz podczas leczenia schorzeń ginekologicznych. Podstawą każdego mojego spotkania z kobietami, czy młodymi rodzicami jest zbudowanie relacji pacjent – położna opartej na zaufaniu i dialogu. Przywiązuję dużą wagę do edukacji zdrowotnej oraz okołoporodowej, uważając, że u podstaw zdrowego życia i świadomego rodzicielstwa leży uzyskanie rzetelnej wiedzy oraz praktyczne przygotowanie.

Moją wielką zawodową pasją jest towarzyszenie kobietom w okresie okołoporodowym, a długofalowym celem odczarowanie i odmedykalizowanie porodu, poprzez zwiększenie świadomości rodzących. Wierzę, że to jak się rodzimy i jak wyglądają nasze pierwsze dni poza brzuchem mamy, rzutuje na całe nasze życie. Dlatego też moją kolejną misją jest promowanie karmienia piersią i przygotowanie rodziców na pierwsze chwile z noworodkiem. Istotnym elementem mojego życia zawodowego jest samokształcenie, doskonalenie uzyskanych umiejętności i nabywanie nowych. Śledzę najnowsze doniesienia, biorę udział w szkoleniach, konferencjach oraz webinarach, a obecnie jestem także uczestniczką kursu specjalizacyjnego „Pielęgniarstwo Ginekologiczno – Położnicze”. Pozostały wolny czas najchętniej spędzam w otoczeniu natury. Dodatkowo od najmłodszych lat, bardzo bliski jest mi taniec i zwierzęta.

Cennik

Cennik poradnia laktacyjna

Pierwsza porada laktacyjna

200 zł

Kolejna porada laktacyjna

120 zł

Dojazd do domu pacjentki

30-100 zł

Poradnia laktacyjna Bielsko

Poradnia laktacyjna Bielsko – pomoc położnej

Jeśli to czytasz, to z pewnością zostałaś już mamą! Gratulujemy! Najprawdopodobniej pierwsze próby karmienia piersiąalbo i całkiem długie karmienie dziecka już za Tobą. To świetnie!
Jeśli jednak borykasz się z jakimiś trudnościami, czy to na początku Waszej mlecznej drogi, czy później… zapraszamy Cię na wizytę do Poradni Laktacyjnej Vitall Clinic.
Wizyta ma na celu pomoc w rozpoczęciu i utrzymaniu laktacji oraz rozpoznanie i rozwiązanie trudności laktacyjnych. Jakie to mogą być problemy? Być może dokucza Ci ból brodawek – ból brodawek nie jest czymś, co powinno towarzyszyć karmieniu dziecka piersią, pamiętaj o tym! Może brodawka i otoczka są poranione? Masz wątpliwości, co do prawidłowego przystawienia dziecka do piersi, lub martwią Cię przyrosty masy ciała? Cokolwiek Cię niepokoi – to zawsze jest powód, żeby porozmawiać o tym ze specjalistą.

Wszystkie zagadnienia, jakimi zajmujemy się w naszej poradni laktacyjnej to:

trudności w przystawieniu dziecka do piersi

trudności w osiągnięciu i utrzymaniu prawidłowych przyrostów masy ciała

ocena przyrostów masy ciała dziecka

karmienie dziecka urodzonego przedwcześnie

karmienie wieloraczków

ból brodawek

rany brodawek

leczenie stanów zapalnych piersi

wzbudzanie i stymulacja laktacji

dobór sprzętu laktacyjnego

odstawienie od piersi

hamowanie laktacji

edukacja dotycząca rozszerzania diety dziecka

 

PORADA LAKTACYJNA – 1-1,5h pierwsza wizyta lub kontrolna 45min

W Vitall Clinic wiemy, że wiele mam zmaga się z problemami w czasie laktacji. Jeśli Ty też napotkałaś trudności na swojej mlecznej drodze, pamiętaj, że nie jesteś sama. Nasza położna podczas porady laktacyjnej oceni akt karmienia i pomoże Ci w prawidłowym przystawieniu noworodka do piersi oraz postara się sprawić, że karmienie piersią stanie się przyjemne.

W trakcie każdej wizyty laktacyjnej zostaje przeprowadzona całościowa ocena karmienia, zgodnie z „Protokołem Oceny Umiejętności Ssania Piersi”, a także palpacyjne badanie piersi. Prosimy Cię o to, żebyś na wizytę nie przychodziła z dopiero co najedzonym dzieckiem. Nasze spotkanie powinno się odbyć tuż przed karmieniem. Jeśli jednak Twoje dziecko jest bardzo niespokojne, możesz go przystawić na kilka chwil do piersi, celem zaspokojenia pierwszego głodu i uspokojenia malca. Zabierz też ze sobą wszystkie akcesoria laktacyjne, których używasz oraz Książeczkę Zdrowia Dziecka i wypis noworodka ze szpitala. Przydatne mogą okazać się również Twoje notatki dotyczące karmienia, ewentualnego odciągania pokarmu i dotychczasowych przyrostów masy ciała noworodka.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że choć nasza położna uczestniczy w szkoleniach dotyczących karmienia naturalnego, to NIE jest certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Na co dzień jednak wspiera mamy po porodzie w pierwszym przystawieniu noworodka do piersi i rozwiązuje problemy napotkane na początku drogi mlecznej.

Tę ofertę, nasza położna Weronika realizuje stacjonarnie w gabinecie lub w Twoim domu. Nasza Położna dojeżdża  maksymalnie do 20 kilometrów od centrum Bielska-Białej i dojazd jest dodatkowo płatny.