Poradnia laktacyjna Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;
Specjaliści
Opis
Kontakt

Poradnia laktacyjna Bielsko - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Dominika Grabowska

Położna

Dominika Grabowska jest położną od 2018 roku. Wykształcenie zdobyła w Opolu, kończąc studia licencjackie w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej, a później uzyskując tytuł magistra na Uniwersytecie Opolskim. Obecnie pracuje na Oddziale Noworodków Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, wcześniej stanowiła część zespołu Bloku Porodowego w Klinicznym Centrum Położnictwa, Ginekologii i Neonatologii w Opolu oraz pracowała w Centrum Medycznym MediClinica, gdzie jeszcze jako studentka położnictwa uczyła się kontaktu z pacjentką oraz podstaw budowania prawidłowej relacji pacjent – specjalista, którą obecnie uważa za podstawę każdego spotkania z ciężarną, rodzącą, położnicą czy młodą mamą lub tatą. Dużą uwagę przywiązuje do edukacji zdrowotnej oraz okołoporodowej, uważając, że u podstaw zdrowego życia i świadomego rodzicielstwa leży uzyskanie rzetelnej wiedzy oraz praktyczne przygotowanie.

Jej wielką zawodową pasją jest promowanie karmienia piersią, a długofalowym celem odczarowanie i możliwe odmedykalizowanie porodu i pierwszych chwil z noworodkiem. Samokształcenie, doskonalenie uzyskanych umiejętności i nabywanie nowych są istotnym elementem mojego zawodowego życia. Śledzi najnowsze doniesienia, berze udział w szkoleniach, konferencjach oraz webinarach, a obecnie jest także uczestniczką kursu specjalizacyjnego „Pielęgniarstwo Ginekologiczno – Położnicze”. Pozostały wolny czas lubi spędzać, obcując z naturą – jednak, bardziej niż górskie tereny, ceni nizinne Podlasie. Dodatkowo, bardzo bliska jest jej szeroko pojęta sztuka, z której największym uczuciem darzy teatr oraz poezję.

 

Poradnia laktacyjna Bielsko

Poradnia laktacyjna Bielsko – pomoc położnej

Jeśli to czytasz, to z pewnością zostałaś już mamą! Gratulujemy! Najprawdopodobniej pierwsze próby karmienia piersią albo i całkiem długie karmienie dziecka już za Tobą. To świetnie!

Jeśli jednak borykasz się z jakimiś trudnościami, czy to na początku Waszej mlecznej drogi, czy później… zapraszamy Cię na wizytę do Poradni Laktacyjnej Vitall Clinic CM. Wizyta ma na celu pomoc w rozpoczęciu i utrzymaniu laktacji oraz rozpoznanie i rozwiązanie trudności laktacyjnych. Jakie to mogą być problemy? Być może dokucza Ci ból brodawek – ból brodawek nie jest czymś, co powinno towarzyszyć karmieniu dziecka piersią, pamiętaj o tym! Może brodawka i otoczka są poranione? Masz wątpliwości, co do prawidłowego przystawienia dziecka do piersi, lub martwią Cię przyrosty masy ciała? Cokolwiek Cię niepokoi – to zawsze jest powód, żeby porozmawiać o tym ze specjalistą.

Wizyta – Poradnia laktacyjna Bielsko

W trakcie każdej wizyty laktacyjnej zostaje przeprowadzona całościowa ocena, zgodnie z „Protokołem Oceny Umiejętności Ssania Piersi”, a także palpacyjne badanie piersi. Prosimy Cię o to, żebyś na wizytę nie przychodziła z dopiero co najedzonym dzieckiem. Nasze spotkanie powinno się odbyć tuż przed karmieniem. Jeśli jednak Twoje dziecko jest bardzo niespokojne – spróbuj je przystawić na kilka chwil do piersi, celem zaspokojenia pierwszego głodu i uspokojenia malca. Zabierz też ze sobą wszystkie gadżety, jakich używasz do karmienia dziecka oraz Książeczkę Zdrowia Dziecka i wypis noworodka ze szpitala. Jeśli prowadzisz, to także, uzupełnione siatki centylowe (w wersji papierowej albo w aplikacji np. Child Growth Tracker).

Wizyta odbywa się stacjonarnie – w gabinecie Poradni Laktacyjnej. Czas trwania pierwszej wizyty to 1,5 godziny, a kolejnej, jeżeli wymagana jest kontrola – 45 minut. Do poradni Laktacyjnej Bielsko możesz się zgłosić także wtedy, kiedy masz wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa stosowania leków w trakcie karmienia piersią – ta oferta jest dostępna stacjonarnie lub online. Na sam koniec, chcemy żebyś wiedziała, że nasza położna NIE jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Jest położną, z ukończonymi aktualnie kursami specjalistycznymi „Edukacja i Wsparcie Kobiety w Laktacji” oraz „Leki i Laktacja”. Bierze udział w konferencjach organizowanych przez CNoL – Centrum Nauki o Laktacji, gdzie we wrześniu rozpocznie kolejną ścieżkę edukacyjną. Jest także członkiem Klubu Fundacji „Specjaliści Dzieciom”.

Indywidualne przygotowanie do karmienia piersią

Promowanie i wspieranie karmienia piersią jest jednym z głównych celów Poradni Laktacyjnej Vitall Clinic. Jesteśmy przekonani, że karmienie noworodka mlekiem mamy jest najbardziej odpowiednim sposobem żywienia najmłodszych. Światowe organizacje zajmujące się zagadnieniami zdrowia od dawna podkreślają istotę karmienia piersią dla zdrowia dziecka, ale również dla zdrowia matki. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka, z kontynuacją karmienia piersią podczas rozszerzania diety, do końca drugiego roku życia, albo i dłużej.

Z pełną świadomością jednak twierdzimy że karmienie naturalne wcale nie jest takie… naturalne, dlatego Poradnia Laktacyjna Bielsko Vitall Clinic wychodzi do Ciebie z propozycją przygotowania się do mlecznej drogi. Podczas naszych spotkań poznasz dokładniej, czym jest niesamowity proces, jakim jest laktacja. Opowiemy Ci, jak rozwija się laktacja i jakie czynniki muszą zostać spełnione, żeby mogła zostać uruchomiona pełna produkcja mleka w Twoich piersiach. Będziesz także miała możliwość poznać składowe prawidłowego przystawienia dziecka do piersi, oraz co więcej – poćwiczyć! Wskażemy Ci, jak ważne jest odpowiednie pozycjonowanie dziecka przy piersi. Dowiesz się, czym są wskaźniki skutecznego karmienia. Porozmawiamy też o trudnościach, które możesz spotkać na początku i jak sobie z nimi poradzić lub kiedy zasięgnąć specjalistycznej porady. Na sam koniec, wspólnie pochylimy się nad wyprawką laktacyjną – czy jest w ogóle konieczna, a jeśli tak, to co powinno się w niej znaleźć?

Pamiętaj, że cykl jest kierowany dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z całego cyklu „INDYWIDUALNE PRZYGOTOWANIE DO RODZICIELSTWA”, a którym zależy na świadomym rozpoczęciu mlecznej drogi. Cykl składa się z dwóch godzinnych spotkań, na które zapraszam mamę i tatę lub mamę z inną bliską osobą. Zajęcia odbywają się stacjonarnie – w gabinecie, a termin kolejnego spotkania zostaje ustalony indywidualnie.