Trychologia

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Trychologia - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Michał Zdanowicz

Medycyna estetyczna

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, Praktyk medycyny estetycznej od 2008 roku.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging pod kierownictwem Dr Andrzeja Ignaciuka (Oddział Polskiego Towarzystwa Lekarskiego).
Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach, posiedzeniach naukowych i kongresach, a także samoedukację.
Jego wieloletnia pasja do medycyny estetycznej oraz aktywne jej praktykowanie przyczyniło się do zebrania bogatego bagazu własnych doświadczeń oraz opracowania nowych procedur zabiegowych, zgodnych z zasadą holistycznego podejścia do pacjenta.
Będąc z powołania lekarzem oraz z natury estetą, pomaga zachowywać młody i piękny wizerunek przez całe życie.
Dodatkowo specjalizuje się także w rehabilitacji medycznej oraz medycynie sportowej.

Specjalista VitallClinic

Renata Polak-Chałupnik

Specjalista w dziedzinie farmacji aptecznej, trycholog

Licencjonowany trycholog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Farmaceutycznym. Specjalista ds. farmacji aptecznej z 10 letnim stażem farmaceutycznym. Absolwentka studiów podyplomowych Prawo medyczne i bioetyka;  MBA Zarządzanie w ochronie zdrowia, certyfikowany ekspert probiotykoterapii. Założycielka Vitall Clinic Centrum Medycznego.

Ukończyła kursy w zakresie trychologii . Posiada wykształcenie i doświadczenie medyczne, dzięki czemu dysponuje aktualną wiedzą medyczną, niezbędną do praktykowania trychologii na wysokim poziomie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego oraz Beskidzkiej Izby Aptekarskiej. 

W codziennej praktyce gabinetowej oferuje swoim pacjentom bardzo dokładną diagnostykę, rzetelną i opartą na dowodach medycznych wiedzę zgodną z EBM oraz najnowszymi doniesieniami naukowymi z zakresu trychologii, ponad 10-letnie doświadczenie medyczne, kuracje i zabiegi dające widoczne efekty.  Współpracuje z liderami branży trychologicznej w Polsce, wciąż pogłębiając swoją wiedzę.

Specjalista VitallClinic

Anna Piwowarczyk

Kosmetolog

Dyplomowany kosmetolog, absolwentka Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Absolwentka studiów magisterskich w kierunku kosmetologia w medycynie estetycznej. Z zamiłowania zajmuje się pielęgnacja oraz modelowaniem ciała, a także zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Terapie w gabinecie dobierane są indywidualnie, do potrzeb klienta. Dzięki wiedzy i doświadczeniu łączy zabiegi dające najlepsze rezultaty. Stale podnosi swoje kwalifikacje oraz uczestniczy w szkoleniach z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej.

Specjalista VitallClinic

Malwina Borkowska

Kosmetolog

Dyplomowany kosmetolog, absolwentka Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Pasjonuje się kosmetologią pielęgnacyjną oraz estetyczną. W pracy kieruje się empatią oraz indywidualnym podejściem. Dzięki uczestnictwu w specjalistycznych szkoleniach stale podnosi swoje kwalifikacje, aby służyć pomocą w doborze profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy.

Cennik

Wizyty u trychologa, badania

Konsultacja trychologiczna + badanie trichoskopowe- pierwsza wizyta

190

Konsultacja trychologiczna + badanie trichoskopowe- kolejna konsultacja

150 zł

Konsultacja online

150 zł

Konsultacja trychologiczna +badanie Analiza Pierwiastkowa Włosa ANA

479 zł

Konsultacja trychologiczna+ Badanie Test jakości włosa H4H

429 zł

Zabiegi trychologiczne

Karboksyterapia skóry głowy

200 zł

Mezoterapia igłowa dr Cyj

600 zł

Mezoterapia igłowa prepatat witaminowy dermaheal HL

350 zł

Osocze skóry głowy

600 zł

Terapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

5000 zł

Zabieg bezigłowy - łupież tłusty, łojotok, ŁZS, keratozy

350 zł

Zabieg bezigłowy - skóra sucha, podrażniona, świąd

350 zł

Zabieg higienizacji PRO XN (peeling kawitacyjny + kwasy na skore głowy)

150 zł

Zabieg mikroigłowy - wypadanie włosow, łysienie

400 zł

Fisjowarm

120 zł

Pakiet 10x fisjowarm

1000 zł

Neuromasaż skóry głowy

120 zł

Trychologia

Trychologia Bielsko — niech włos Ci
z głowy nie spadnie

Gabinet trychologiczny Vitall Clinic Centrum Medycznego oferuje diagnostyczne konsultacje trychologiczne oraz zabiegi z zakresu trychologii, zarówno lekarskie, jak i kosmetologiczne. W naszym gabinecie usługi świadczą: trycholog, lekarz medycyny estetycznej oraz kosmetolog. 

Czym jest trychologia? Bielsko pozna odpowiedź na własnej skórze (głowy)

Trychologia to stosunkowo młoda dziedzina nauk medycznych, która, choć w swej teorii sięga wieku XIX, zadomowiła się w polskiej myśli i praktyce medycznej dopiero w latach 70. XX wieku. Trychologia zajmuje się badaniem, diagnozowaniem, identyfikacją przyczyn i możliwych sposobów leczenia dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy człowieka. 

 

Najczęściej trycholodzy zajmują się takimi schorzeniami jak: nadmierne wypadanie włosów (łysienie), łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, zmiany (np. zapalne) na skórze głowy.

 

Kondycja włosów bywa często odzwierciedleniem stanu zdrowia pacjenta, dlatego też tak ważna jest odpowiednia diagnostyka, dokonywana przez trcyhologa. Ustalenie przyczyn danego problemu ma duże znaczenie dla dalszego postępowania medycznego.

Diagnostyka — fundament trychologii

Diagnostyczna konsultacja trychologiczna polega na  określeniu przez trychologa rodzaju i stopnia nasilenia problemu, umożliwia dobór indywidualnej terapii leczniczej , zabiegów kosmetologicznych, zabiegów pielęgnacyjnych oraz terapii wspomagającej.

Podczas spotkania trycholog wykonuje badanie mikrokamerą, które umożliwia dokładną analizę stanu skóry głowy, cebulek i łodyg włosów oraz ocenę schorzeń skóry głowy (łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca i inne). Pogłębiony wywiad pozwala ustalić przyczyny powstania problemów skóry głowy i wypadania włosów. W trakcie konsultacji trycholog opracowuje odpowiednią, indywidualną terapię leczenia problemów skóry głowy i pielęgnacji włosów. 

Podczas konsultacji trychologicznej jesteśmy w stanie skonsultować i działać się w sprawie:

 • nadmiernego wypadania włosów
 • łojotoku skóry głowy
 • łupieżu suchego
 • łupieżu tłustego
 • podrażnień i stanów zapalnych skóry głowy
 • wrażliwej i suchej skóry głowy
 • łamliwych i kruchych, pozbawionych blasku włosów
 • włosów zniszczonych chemicznie i mechanicznie.

Trychologia — jak przygotować się na konsultacje?

Przede wszystkim zaplanuj czas — zazwyczaj konsultacje trychologiczne (wraz z badaniem) trwają 30-60 minut. Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań krwi — koniecznie zabierz je ze sobą. Im więcej informacji na temat Twojego stanu zdrowia otrzymamy, tym sprawniej postawimy odpowiednią diagnozę i ustalimy leczenie.

Co istotne — nie myj włosów w dniu ustalonej wizyty u trychologa. Zrób to dzień wcześniej. Zasadniczo, to jedyny punkt na liście czynności przygotowujących do konsultacji trychologicznej.

Trychologia Bielsko — spektrum metod w Centrum Medycznym Vitall Clinic

Po skrupulatnie przeprowadzonej diagnostyce, zidentyfikowaniu przyczyn danego problemu, przechodzimy od razu do terapii. Odpowiadając na potrzeby naszych pacjentów, w Vitall Clinic proponujemy zabiegi z dwóch głównych obszarów. Pierwszy to postępowanie przeciwko wypadaniu włosów, a drugi nakierowany jest na pielęgnację wspomagającą leczenie schorzeń skóry głowy. 

Trychologia Bielsko — zabiegi przeciw wypadaniu włosów 

W naszym gabinecie oferujemy skuteczne i kompleksowe zabiegi trychologiczne hamujące wypadanie włosów, poprawiające ukrwienie skóry głowy, stymulujące aktywność mieszków włosowych i przyspieszające wzrost włosów. Są nimi:

 • mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy działa wzmacniająco. Odbudowuje cebulki włosów oraz odżywia skórę głowy, dzięki czemu hamuje wypadanie włosów. Zabieg ten stymuluje wzrost włosów, wpływa na ich gęstość, witalność i zdrowy wygląd. Może być stosowany również w ramach terapii przeciw łysieniu androgenowemu.

 • osocze bogatopłytkowe

To zabieg skierowany do osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem plackowatym i androgenowym, a także dla tych, których kondycja włosów została osłabiona przez ciążę, narkozę, czy chorobę. Osocze bogatopłytkowe stymuluje porost włosów, odżywia i pobudza komórki skóry głowy do odnowy. Jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, polecanym nawet alergikom (zabieg wykonuje się z wykorzystaniem tkanek własnych pacjenta).  

 • peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler

Innowacyjny zabieg przyspieszający odrost włosów i hamujący ich wypadanie. Terapia tą metodą pobudza krążenie i regeneruje mieszki włosowe. Bogaty skład substancji aktywnych działa długo po przeprowadzeniu zabiegu, maksymalizując jego efekty. Peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler jest bezbolesna — wymaga mniejszej ilości (płytkich) wkłuć niż mezoterapia igłowa.

 • lipotransfer

To kolejna innowacyjna metoda regeneracji włosów, hamowania i zapobiegania ich wypadaniu, nawet w przypadku wystąpienia u pacjenta łysienia (o różnym podłożu). Lipotransfer polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta, oczyszczeniu jej i wyselekcjonowaniu komórek macierzystych, które to wszczepione do skóry głowy skutecznie zregenerują ją i przyczynia się do uzyskania świetnych efektów terapii.

Zabiegi pielęgnacyjne wspomagające leczenie schorzeń skóry głowy

Ten zakres zabiegów trychologicznych obejmuje kuracje, które skutecznie eliminują problemy skóry głowy takie jak: zapalenie mieszków włosowych, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież suchy, łupież tłusty, podrażnienia i stany zapalne. W naszej ofercie znajdziesz:

 • peeling — oczyszczanie skóry głowy

Peeling jest podstawowym elementem kuracji trychologicznej. Zabieg ten polega na oczyszczeniu skóry głowy, usunięciu zanieczyszczeń, zrogowaciałego naskórka i wydzieliny łojowej. Profesjonalnie wykonany peeling przygotowuje skórę do wchłaniania składników aktywnych i zwiększa skuteczność terapii. Peeling trychologiczny zaleca się także przed zabiegami iniekcyjnymi na skórę głowy (mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, terapia peptydowa). 

 • masaż trychologiczny skóry głowy

Masaż wykonywany jest przy każdym zabiegu. Poprawia ukrwienie skóry głowy i rozluźnia jej napięte partie. Odpowiednio przeprowadzony drenaż usprawnia krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie. Masaż trychologiczny wspomaga wnikanie preparatów aktywnych w głąb skóry.

Po każdym zabiegu trychologicznym włosy są myte i suszone.

Częstotliwość zabiegów i pielęgnacja domowa — trychologia. Bielsko nie dzieli włosa na czworo

Terapia trychologiczna obejmuje serię zabiegów odpowiednio dopasowanych do problemu pacjenta i jego potrzeb. Szczegółowy plan terapii, liczba zabiegów i ich częstotliwość ustalane są indywidualnie podczas konsultacji z trychologiem.

Uzupełnieniem kuracji trychologicznej powinny być odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz prawidłowo prowadzona pielęgnacja domowa.

Nasz gabinet współpracuje z n salonem fryzjerskim, w którym fachowo zostaną wykonane zalecane przez naszego specjalistę zabiegi pielęgnacyjne. Istnieje również możliwość zakupu specjalistycznych produktów trychologicznych do pielęgnacji domowej. Ponadto, dla pacjentów naszego gabinetu, trychologiczne usługi pielęgnacyjne w Salonie objęte są rabatem w wysokości 20% wartości usługi.

 

Konsultacja trychologiczna online

Jeśli nie masz możliwości pojawić się na konsultacji stacjonarnie, jednak niepokoi Cię stan Twojej skóry głowy lub włosów, skorzystaj z konsultacji online z wykorzystaniem wybranego wideokomunikatora.
Konsultacja online jest pełnowartościową konsultacją analogiczną do gabinetowej, podczas której trycholog przeprowadzi kompleksowy wywiad dotyczący problemu, zleci dobrane do problemu badania oraz ułoży proponowaną dobraną do problemu terapie trychologiczną.

Konsultacja online krok po kroku:
1. Umow się na konsultacje pod numerem: 608066110
2. Minimum 1 dzień przed planowaną konsultacją prześlij na adres kontakt@vitallclinic.pl :
– zdjęcia głowy i włosów od góry, z boków, od przodu oraz od tylu. Jeśli występuje zmiana skóry także jej zdjęcie.
– Zdjecia leków, suplementów, oraz stosowanych kosmetyków.
– Wyniki badań do 6 miesięcy wstecz, jesli były wykonane.

3. Konsultacja online odbędzie się w zaplanowanym terminie z wykorzystaniem wybranego komunikatora.

4. Po konsultacji otrzymasz listę badań do wykonania, zalecenia dotyczące zniwelowania problemu, plan terapii.

Fisjowarm

Terapia Fisjowarm jest  innowacją na rynku trychologicznym. Wykorzystuje działanie polem elektromagnetycznym na mieszki włosowe, stymulując ich proces odnowy, regeneracji i odbudowy.

Fisjowarm jest urządzeniem szeroko wykorzystywanym w fizjoterapii, medycynie estetycznej. Innowacją na rynku jest jego potwierdzone działanie na komórki macierzyste mieszków włosowych, które pod wpływem działania pola elektromagnetycznego ulegają silnej rewitalizacji, regeneracji , powracają do swoich funkcji pierwotnych. 

Terapia Fisjowarm w trychologii jest bezbolesna. Poprzez regenerację komórek macierzy mieszków włosowych, prowadzi do wzrostu gęstości włosów w łysieniu androgenowym, hamuje postępy łysienia plackowatego, regeneruje i wzmacnia brwi, stymuluje przywrócenie naturalnego koloru włosów, odwraca lub spowalnia proces siwienia.

Osiągnięcie pożądanego efektu wymaga serii zabiegów, trwających około 30 min, wykonywanych co kilka dni.

Neuromasaż skóry głowy

Neuromasaż to zabieg wykorzystujący techniki masażu powięziowego i relaksacyjnego z elementami drenażu limfatycznego. Jest delikatną i niezwykle skuteczną formą terapii w zaburzeniach psychosomatycznych i neurologicznych, którego efektem jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych,  obniżenie napięcia mięśniowo-powięziowego w obszarze twarzy, głowy, szyi i klatki piersiowej. Polega on na delikatnej manipulacji punktów w obszarze połączeń kości mózgoczaszki, twarzoczaszki i tkanek miękkich. Efektem pracy jest uaktywnienie prawidłowej czynności tkanki łącznej.

Celem neuromasażu w obszarze głowy i szyi w zabiegach trychologicznych jest:

 • uwalnianie napięć powięziowo-mięśniowych w obszarze głowy i szyi
 • neutralizowanie wrażliwości tkanek na bodziec (u pacjentów cierpiących na neuralgie i przeczulicę skóry głowy)
 • poprawa mikrokrążenia w skórze głowy
 • uruchomienie mechanizmu naturalnego drenażu chłonki z obszaru głowy i szyi

Najczęsciej zadawane pytania