Trychologia

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;
Specjaliści
Cennik
Opis
Kontakt

Trychologia - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Dr Michał Zdanowicz

Medycyna estetyczna

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, Praktyk medycyny estetycznej od 2008 roku.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging pod kierownictwem Dr Andrzeja Ignaciuka (Oddział Polskiego Towarzystwa Lekarskiego).
Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach, posiedzeniach naukowych i kongresach, a także samoedukację.
Jego wieloletnia pasja do medycyny estetycznej oraz aktywne jej praktykowanie przyczyniło się do zebrania bogatego bagazu własnych doświadczeń oraz opracowania nowych procedur zabiegowych, zgodnych z zasadą holistycznego podejścia do pacjenta.
Będąc z powołania lekarzem oraz z natury estetą, pomaga zachowywać młody i piękny wizerunek przez całe życie.
Dodatkowo specjalizuje się także w rehabilitacji medycznej oraz medycynie sportowej.

Specjalista VitallClinic

Renata Polak-Chałupnik

Specjalista w dziedzinie farmacji aptecznej

Magister farmacji – z wykształcenia i powołania, specjalista w dziedzinie farmacji aptecznej, absolwent studiów podyplomowych Prawo medyczne i bioetyka; założyciel Vitall Clinic Centrum Wlewów Dożylnych – z potrzeby stworzenia miejsca poprawy komfortu życia za pomocą efektywnego wyrównania niedoborów.

Cennik

Trychologia

Mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy

300

Terapia peptydowa DR CYJ

600

Terapia osoczem bogatopłytkowym – ANGEL SYSTEM

3000

Terapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

5000

Wizyta konsultacyjna i rezerwacja zabiegu

bezpłatna

Wizyta konsultacyjna medyczna

120

Wizyta z badaniem skóry głowy – Trichoscopia

100

Trychogram

300

Zabieg trychologiczny pielęgnacyjny * Manufatti

-20%

Trychologia

Trychologia Bielsko — niech włos Ci
z głowy nie spadnie

Gabinet trychologiczny Vitall Clinic Centrum Medycznego oferuje diagnostyczne konsultacje trychologiczne oraz specjalistyczne zabiegi z zakresu trychologii, zarówno lekarskie, jak i kosmetologiczne. W naszym gabinecie usługi świadczą: specjalista trycholog, lekarz medycyny estetycznej oraz kosmetolog. 

Czym jest trychologia? Bielsko pozna odpowiedź na własnej skórze (głowy)

Trychologia to stosunkowo młoda dziedzina nauk medycznych, która, choć w swej teorii sięga wieku XIX, zadomowiła się w polskiej myśli i praktyce medycznej dopiero w latach 70. XX wieku. Trychologia zajmuje się badaniem, diagnozowaniem, identyfikacją przyczyn i możliwych sposobów leczenia dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy człowieka. 

 

Najczęściej trycholodzy leczą takie schorzenia jak: nadmierne wypadanie włosów (łysienie), łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, zmiany (np. zapalne) na skórze głowy.

 

Kondycja włosów bywa często odzwierciedleniem stanu zdrowia pacjenta, dlatego też tak ważna jest odpowiednia diagnostyka, dokonywana przez specjalistę. Ustalenie przyczyn danego problemu ma kolosalne znaczenie dla dalszego postępowania medycznego.

Diagnostyka — fundament trychologii

Diagnostyczna konsultacja trychologiczna polega na  określeniu przez trychologa rodzaju i stopnia nasilenia problemu, umożliwia dobór indywidualnej terapii leczniczej , zabiegów kosmetologicznych, zabiegów pielęgnacyjnych oraz terapii wspomagającej.

Podczas spotkania trycholog wykonuje badanie mikrokamerą, które umożliwia dokładną analizę stanu skóry głowy, cebulek i łodyg włosów oraz ocenę schorzeń skóry głowy (łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca i inne). Pogłębiony wywiad pozwala ustalić przyczyny powstania problemów skóry głowy i wypadania włosów. W trakcie konsultacji trycholog opracowuje odpowiednią, indywidualną terapię leczenia problemów skóry głowy i pielęgnacji włosów. 

Podczas konsultacji trychologicznej jesteśmy w stanie walczyć z problemem:

 • nadmiernego wypadania włosów
 • łojotoku skóry głowy
 • łupieżu suchego
 • łupieżu tłustego
 • podrażnień i stanów zapalnych skóry głowy
 • wrażliwej i suchej skóry głowy
 • łamliwych i kruchych, pozbawionych blasku włosów
 • włosów zniszczonych chemicznie i mechanicznie.

Trychologia — jak przygotować się na konsultacje?

Przede wszystkim zaplanuj czas — zazwyczaj konsultacje trychologiczne (wraz z badaniem) trwają 30-60 minut. Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań krwi — koniecznie zabierz je ze sobą. Im więcej informacji na temat Twojego stanu zdrowia otrzymamy, tym sprawniej postawimy odpowiednią diagnozę i ustalimy leczenie.

Co istotne — nie myj włosów w dniu ustalonej wizyty u trychologa. Zrób to dzień wcześniej. Zasadniczo, to jedyny punkt na liście czynności przygotowujących do konsultacji trychologicznej.

Trychologia Bielsko — spektrum metod w Centrum Medycznym Vitall Clinic

Po skrupulatnie przeprowadzonej diagnostyce, zidentyfikowaniu przyczyn danego problemu, przechodzimy od razu do terapii. Odpowiadając na potrzeby naszych pacjentów, w Vitall Clinic proponujemy zabiegi z dwóch głównych obszarów. Pierwszy to postępowanie przeciwko wypadaniu włosów, a drugi nakierowany jest na pielęgnację wspomagającą leczenie schorzeń skóry głowy. 

Trychologia Bielsko — zabiegi przeciw wypadaniu włosów 

W naszym gabinecie oferujemy skuteczne i kompleksowe zabiegi trychologiczne hamujące wypadanie włosów, poprawiające ukrwienie skóry głowy, stymulujące aktywność mieszków włosowych i przyspieszające wzrost włosów. Są nimi:

 • mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy działa wzmacniająco. Odbudowuje cebulki włosów oraz odżywia skórę głowy, dzięki czemu hamuje wypadanie włosów. Zabieg ten stymuluje wzrost włosów, wpływa na ich gęstość, witalność i zdrowy wygląd. Może być stosowany również w ramach terapii przeciw łysieniu androgenowemu.

 • osocze bogatopłytkowe

To zabieg skierowany do osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem plackowatym i androgenowym, a także dla tych, których kondycja włosów została osłabiona przez ciążę, narkozę, czy chorobę. Osocze bogatopłytkowe stymuluje porost włosów, odżywia i pobudza komórki skóry głowy do odnowy. Jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, polecanym nawet alergikom (zabieg wykonuje się z wykorzystaniem tkanek własnych pacjenta).  

 • peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler

Innowacyjny zabieg przyspieszający odrost włosów i hamujący ich wypadanie. Terapia tą metodą pobudza krążenie i regeneruje mieszki włosowe. Bogaty skład substancji aktywnych działa długo po przeprowadzeniu zabiegu, maksymalizując jego efekty. Peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler jest bezbolesna — wymaga mniejszej ilości (płytkich) wkłuć niż mezoterapia igłowa.

 • lipotransfer

To kolejna innowacyjna metoda regeneracji włosów, hamowania i zapobiegania ich wypadaniu, nawet w przypadku wystąpienia u pacjenta łysienia (o różnym podłożu). Lipotransfer polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta, oczyszczeniu jej i wyselekcjonowaniu komórek macierzystych, które to wszczepione do skóry głowy skutecznie zregenerują ją i przyczynia się do uzyskania świetnych efektów terapii.

Zabiegi pielęgnacyjne wspomagające leczenie schorzeń skóry głowy

Ten zakres zabiegów trychologicznych obejmuje specjalistyczne kuracje, które skutecznie eliminują problemy skóry głowy takie jak: zapalenie mieszków włosowych, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież suchy, łupież tłusty, podrażnienia i stany zapalne. W naszej ofercie znajdziesz:

 • peeling — oczyszczanie skóry głowy

Peeling jest podstawowym elementem kuracji trychologicznej. Zabieg ten polega na oczyszczeniu skóry głowy, usunięciu zanieczyszczeń, zrogowaciałego naskórka i wydzieliny łojowej. Profesjonalnie wykonany peeling przygotowuje skórę do wchłaniania składników aktywnych i zwiększa skuteczność terapii. Peeling trychologiczny zaleca się także przed zabiegami iniekcyjnymi na skórę głowy (mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, terapia peptydowa). 

 • masaż trychologiczny skóry głowy

Masaż wykonywany jest przy każdym zabiegu. Poprawia ukrwienie skóry głowy i rozluźnia jej napięte partie. Odpowiednio przeprowadzony drenaż usprawnia krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie. Masaż trychologiczny wspomaga wnikanie preparatów aktywnych w głąb skóry.

Po każdym zabiegu trychologicznym włosy są myte i suszone.

Częstotliwość zabiegów i pielęgnacja domowa — trychologia. Bielsko nie dzieli włosa na czworo

Terapia trychologiczna obejmuje serię zabiegów odpowiednio dopasowanych do problemu pacjenta i jego potrzeb. Szczegółowy plan terapii, liczba zabiegów i ich częstotliwość ustalane są indywidualnie podczas konsultacji ze specjalistą.

Uzupełnieniem kuracji trychologicznej powinny być odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz prawidłowo prowadzona pielęgnacja domowa.

Nasz gabinet współpracuje z najwyższej klasy salonem fryzjerskim, w którym fachowo zostaną wykonane zalecane przez naszego specjalistę zabiegi pielęgnacyjne. Istnieje również możliwość zakupu specjalistycznych produktów trychologicznych do pielęgnacji domowej. Ponadto, dla pacjentów naszego gabinetu, trychologiczne usługi pielęgnacyjne w Salonie objęte są rabatem w wysokości 20% wartości usługi.

Z nami włos Ci z głowy nie spadnie. Poznaj specjalistów gabinetu trychologicznego

Renata Polak-Chałupnik

Trycholog, magister farmacji z ponad 10-letnim stażem aktywnej pracy w aptece, ponad 5-letnim stażem na stanowisku kierownika hurtowni farmaceutycznej; założycielka Vitall Clinic Centrum Medycznego. Specjalista farmacji aptecznej, absolwent studiów podyplomowych Prawo medyczne i bioetyka;  MBA Zarządzanie w ochronie zdrowia, certyfikowany ekspert probiotykoterapii, aktualnie w trakcie kształcenia na kierunku Naturoterapia.

W swojej pracy trychologa kieruje się nie tylko wiedzą medyczną, ale także doświadczeniem, pozyskanym podczas własnej regeneracji włosów po intensywnej utracie. Na własnej skórze przekonała się, czym jest wypadanie włosów, prowadzące do łysienia. Wyprowadziła swoje włosy do stanu wyjściowego, bez ich ponownej utraty podczas dwukrotnie przebytej ciąży oraz okresu karmienia piersią. Własne doświadczenia oraz praktykę farmaceutyczną wykorzystuje podczas stawiania trafnych diagnoz oraz doboru kuracji dla swoich pacjentów.

Michał Aleksander Zdanowicz

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, praktyk medycyny estetycznej od 2008 roku. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging pod kierownictwem dr. Andrzeja Ignaciuka (Oddział Polskiego Towarzystwa Lekarskiego).

Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach, posiedzeniach naukowych i kongresach, a także samoedukację.

Jego wieloletnia pasja do medycyny estetycznej oraz aktywne jej praktykowanie przyczyniło się do zebrania bogatego bagażu własnych doświadczeń oraz opracowania nowych procedur zabiegowych, zgodnych z zasadą holistycznego podejścia do pacjenta.

Będąc z powołania lekarzem oraz z natury estetą, pomaga zachować młody i piękny wizerunek przez całe życie. Dodatkowo specjalizuje się także w rehabilitacji medycznej oraz medycynie sportowej.

Malwina Borkowska

Dyplomowany kosmetolog, absolwentka Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Pasjonuje się kosmetologią pielęgnacyjną oraz estetyczną. Absolwentka licznych kursów oraz konferencji z branży medycyny estetycznej, kosmetologii oraz trychologii. W pracy kieruje się empatią oraz indywidualnym podejściem.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, aby służyć pomocą w doborze profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy.