Gabinet położnej Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Gabinet położnej Bielsko - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Weronika Pelc

Położna

Jestem położną od 2020 roku. Wykształcenie zdobyłam, kończąc studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a później uzyskując tytuł magistra na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Obecnie pracuję na Bloku Porodowym Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej. Współpracuję także z kliniką leczenia niepłodności Gyncentrum. Jestem pasjonatką opieki okołoporodowej, jednak nie jest mi również obce wsparcie i towarzyszenie kobietom w czasie ciąży, połogu oraz podczas leczenia schorzeń ginekologicznych. Podstawą każdego mojego spotkania z kobietami, czy młodymi rodzicami jest zbudowanie relacji pacjent – położna opartej na zaufaniu i dialogu. Przywiązuję dużą wagę do edukacji zdrowotnej oraz okołoporodowej, uważając, że u podstaw zdrowego życia i świadomego rodzicielstwa leży uzyskanie rzetelnej wiedzy oraz praktyczne przygotowanie.

Moją wielką zawodową pasją jest towarzyszenie kobietom w okresie okołoporodowym, a długofalowym celem odczarowanie i odmedykalizowanie porodu, poprzez zwiększenie świadomości rodzących. Wierzę, że to jak się rodzimy i jak wyglądają nasze pierwsze dni poza brzuchem mamy, rzutuje na całe nasze życie. Dlatego też moją kolejną misją jest promowanie karmienia piersią i przygotowanie rodziców na pierwsze chwile z noworodkiem. Istotnym elementem mojego życia zawodowego jest samokształcenie, doskonalenie uzyskanych umiejętności i nabywanie nowych. Śledzę najnowsze doniesienia, biorę udział w szkoleniach, konferencjach oraz webinarach, a obecnie jestem także uczestniczką kursu specjalizacyjnego „Pielęgniarstwo Ginekologiczno – Położnicze”. Pozostały wolny czas najchętniej spędzam w otoczeniu natury. Dodatkowo od najmłodszych lat, bardzo bliski jest mi taniec i zwierzęta.

Cennik

Konsultacja położnej

Porada położnej

120

Wizyty poporodowe

Wizyta poporodowa 1,5 h

150 zł

Wizyta poporodowa 3h

300 zł

Dojazd do domu pacjentki

30-100 zł

Gabinet położnej Bielsko

GABINET POŁOŻNEJ

PORADA POŁOŻNEJ – 30 minut (stacjonarnie lub online)

Podczas tego spotkania z położną w Gabinecie Położnej Vitall Clinic otrzymasz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania: jak przygotować się do ciąży, jak złagodzić dolegliwości ciążowe, jak skompletować wyprawkę do szpitala, jak stworzyć plan porodu, jak naturalnie wesprzeć rozpoczęcie czynności skurczowej… Masz więcej pytań? Pamiętaj, że Twoje pytania, wątpliwości i niewiadome, nie muszą dotyczyć tylko ciąży, porodu i noworodka. Równie chętnie pomożemy Tobie lub Twojej córce przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa, przeprowadzimy edukację seksualną czy podpowiemy, jak przygotować się do ginekologicznego zabiegu operacyjnego i jak pokonać trudności związane z okresem menopauzy. Masz wątpliwości dotyczące karmienia piersią? Zapraszamy na konsultację laktacyjną, o której przeczytasz w zakładce Poradnia Laktacyjna.

Prosimy Cię o zaznaczenie interesującego Cię tematu konsultacji podczas rejestracji. Jeśli jesteś w ciąży, to pamiętaj o zabraniu karty ciąży na nasze spotkanie.

WIZYTA POPORODOWA – 1,5h lub 3h (stacjonarnie w domu pacjentki)

Połóg jest okresem wielu zmian nie tylko w organizmie mamy, ale w całym życiu rodziny. To właśnie w okresie poporodowym stabilizuje się laktacja, a Rodzice uczą się pielęgnacji, rozpoznawania potrzeb i rozumienia języka swojego dziecka. W Vitall Clinic wiemy, że początki nie zawsze bywają łatwe. Dlatego też proponujemy Ci wsparcie położnej W Twoim domu podczas wizyty poporodowej. W jej trakcie położna zaopiekuje się nie tylko Twoim dzieckiem, ale również Tobą – przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, skontroluje przebieg połogu, zbada piersi, upewni się, że laktacja przebiega prawidłowo i oceni ewentualne rany po porodzie. Podczas wizyty poporodowej doradzimy Ci jak nosić, przebierać, przewijać i pielęgnować maluszka, w taki sposób, by wspierać jego prawidłowy rozwój. Jeśli karmienie piersią noworodka sprawia Ci trudność, to dodatkowo możesz poszerzyć nasze spotkanie o wizytę laktacyjną, czyli badanie jamy ustnej noworodka, badanie piersi mamy, ocenę przebiegu aktu karmienia i przyrostów masy ciała wraz z otrzymaniem indywidualnych laktacyjnych zaleceń.

Czas trwania wizyty poporodowej to półtorej godziny lub 3 godziny, jeśli chcesz dodatkowo skupić się na karmieniu maluszka.

Przygotuj na nasze spotkanie swój wypis ze szpitala, a także wypis maluszka i jego książeczkę zdrowia. Chcesz żeby nasza położna pomogła Ci również w karmieniu piersią? Pamiętaj, że porada laktacyjna nie powinna odbywać się zaraz po karmieniu dziecka, naszykuj też akcesoria laktacyjne, których używasz oraz Twoje notatki dotyczące karmienia, ewentualnego odciągania pokarmu i dotychczasowych przyrostów masy ciała noworodka.

Tę ofertę, nasza położna Weronika realizuje jedynie w Twoim domu. Nasza Położna dojeżdża  maksymalnie do 20 kilometrów od centrum Bielska-Białej i dojazd jest dodatkowo płatny.