Gabinet Onkologii

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Gabinet Onkologii - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Anna Szwajkosz

Specjalista onkologii klinicznej

Specjalista onkologii klinicznej 

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2004r.-2010r.)

Swoje doświadczenie (oraz ostatecznie tytuł specjalisty w zakresie onkologii klinicznej) zdobyła dzięki pracy w Beskidzkim Centrum Onkologicznym na Oddziale Onkologicznym, gdzie nadal zajmuję się leczeniem pacjentów z chorobą nowotworową (obecnie: Katedra i Klinika Onkologii Klinicznej BCO-SM). 

W poszerzeniu wiedzy onkologicznej pomógł jej niewątpliwie kilkuletni udział w wielu badaniach klinicznych dotyczących nowoczesnych terapii onkologicznych z zakresu raka piersi, raka dróg moczowo-płciowych, raka przewodu pokarmowego oraz czerniaka.

Jest czynnym członkiem Breast Cancer Unit w BCO-SM – i to właśnie rak piersi jest dla niej szczególnie interesującą dziedziną onkologii. Jako lekarz onkolog na co dzień zajmuje się także profilaktyką onkologiczną oraz diagnostyką, terapią i kontrolą po leczeniu nowotworów złośliwych przewodu pokarmowego, dróg moczowo-płciowych i czerniaków. 

Od 2021r. Pracuje dodatkowo jako wykładowca z zakresu onkologii klinicznej na Katedrze i Klinice Onkologii w BCO-SM  dla studentów medycyny z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Okresowo w ramach centralnych kursów medycznych angażuje się również w przeprowadzaniu kursów specjalizacyjnych dla lekarzy w trakcie różnych specjalizacji. Niezmiernie ważne dla niej jest to, aby przyszli lekarze byli merytorycznie przygotowani na kontakt z pacjentem z chorobą nowotworową.

Jako członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej nieustannie poszerza swoją wiedzę o najnowsze doniesienia naukowe oraz standardy postępowania w ramach narodowych jak i zagranicznych konferencji oraz warsztatów medycznych. 

Cennik

Wizyta

pierwsza wizyta

250

kolejne wizyty

220

Gabinet Onkologii

Porada onkologiczna związana jest z profilaktyką, diagnostyką, leczeniem oraz postępowaniem po terapii onkologicznej i dotyczy różnego typu nowotworów złośliwych. Dobór metody leczenia i zakres zabiegu zależy od wielu czynników, m.in.: rodzaju nowotworu, stopnia zaawansowania choroby, wieku oraz stanu zdrowia pacjenta. Wybór rzetelnego lekarza specjalisty to prawo każdego pacjenta. Należy pamiętać, że wizyta u onkologa nie musi zawsze wiązać się ze strachem, a w przypadku wczesnego rozpoznania choroby wyleczalność większości nowotworów jest wysoka. Konsultacja ze specjalistą pozwoli na wybór skutecznego rozwiązania, dostosowanego do indywidualnej sytuacji pacjenta.