Anna Szwajkosz

Anna Szwajkosz

Specjalista onkologii klinicznej 

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2004r.-2010r.)

Swoje doświadczenie (oraz ostatecznie tytuł specjalisty w zakresie onkologii klinicznej) zdobyła dzięki pracy w Beskidzkim Centrum Onkologicznym na Oddziale Onkologicznym, gdzie nadal zajmuję się leczeniem pacjentów z chorobą nowotworową (obecnie: Katedra i Klinika Onkologii Klinicznej BCO-SM). 

W poszerzeniu wiedzy onkologicznej pomógł jej niewątpliwie kilkuletni udział w wielu badaniach klinicznych dotyczących nowoczesnych terapii onkologicznych z zakresu raka piersi, raka dróg moczowo-płciowych, raka przewodu pokarmowego oraz czerniaka.

Jest czynnym członkiem Breast Cancer Unit w BCO-SM – i to właśnie rak piersi jest dla niej szczególnie interesującą dziedziną onkologii. Jako lekarz onkolog na co dzień zajmuje się także profilaktyką onkologiczną oraz diagnostyką, terapią i kontrolą po leczeniu nowotworów złośliwych przewodu pokarmowego, dróg moczowo-płciowych i czerniaków. 

Od 2021r. Pracuje dodatkowo jako wykładowca z zakresu onkologii klinicznej na Katedrze i Klinice Onkologii w BCO-SM  dla studentów medycyny z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Okresowo w ramach centralnych kursów medycznych angażuje się również w przeprowadzaniu kursów specjalizacyjnych dla lekarzy w trakcie różnych specjalizacji. Niezmiernie ważne dla niej jest to, aby przyszli lekarze byli merytorycznie przygotowani na kontakt z pacjentem z chorobą nowotworową.

Jako członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej nieustannie poszerza swoją wiedzę o najnowsze doniesienia naukowe oraz standardy postępowania w ramach narodowych jak i zagranicznych konferencji oraz warsztatów medycznych.