Psychoterapia dzieci i młodzieży

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Psychoterapia dzieci i młodzieży - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Kinga Wróblewska

Psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Katowicach, ukończyła studia jednolite magisterskie na kierunku Psychologia, o specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Jest w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Na co dzień pracuje w Bielskim Centrum Psychiatrii-Olszówka w Bielsku-Białej. Stale udoskonala oraz aktualizuje swoją wiedzę, poddaje swoją pracę regularnej superwizji.

Specjalizuje się w pracy z człowiekiem dorosłym oraz z młodzieżą. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowisku psychologa w oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej oraz w świetlicach środowiskowych. Prowadzi również konsultacje z rodzicami, które mają charakter psychoedukacyjny.

Udzielam wsparcia w następujących obszarach:

– zaburzenia nastroju

– zaburzenia osobowości

– zaburzenia lękowe

– zaburzenia psychotyczne

– zaburzenia adaptacyjne

– zaburzenia emocjonalne

– trudności wychowawcze

Specjalista VitallClinic

Ewelina Dziechciowska

Psycholog

Psycholog ze szczególnym ukierunkowaniem na dzieci. Poprzez swoje doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku od 1 do 18 roku życia, chętnie towarzyszy na każdym etapie rozwoju i wspiera w obecnych trudnościach.

Swoje kwalifikacje zdobyła kończąc jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia na Akademii Ignatianum w Krakowie. Dodatkowo ukończyła studia licencjackie na kierunku Nauki o rodzinie oraz studia magisterskie na kierunku Resocjalizacja z interwencją kryzysową. 

Nieustannie stara się podnosić swoje kwalifikacje, by być na bieżąco z najaktualniejszymi badaniami i jak najefektywniej udzielić pomocy. Ukończyła roczne szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży oraz wiele innych szkoleń dedykowanych pracy z dziećmi i młodzieżą.

Poza pracą psychologa uwielbia chodzić po górach i czytać książki.

Specjalista VitallClinic

Marlena Jekiełek

Psycholog

Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia, ze specjalnością psychologia kliniczna. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu „Psychologicznego wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami”.

Doświadczenie zdobyła podczas praktyk w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej, gdzie zdobyła cenne doświadczenie w kontakcie z osobami o zróżnicowanych potrzebach i trudnościach. W swojej pracy uwzględnia fizyczne, emocjonalne, społeczne, duchowe i środowiskowe aspekty ludzkiej psychiki, wierząc, że tylko całościowe podejście prowadzi do trwałej poprawy jakości życia. Stosując indywidualne podejście, wspiera klientów w odkrywaniu i rozwijaniu ich wewnętrznych zasobów, co pomaga im radzić sobie z trudnościami życiowymi i osiągać osobiste cele.

Jej podejście koncentruje się na zrozumieniu, jak różne elementy naszego życia – od relacji międzyludzkich, przez indywidualne przeżycia emocjonalne, aż po wpływ otaczającego nas środowiska – kształtują nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Stara się tworzyć przestrzeń, w której pacjenci mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami.

Jej celem jest wspieranie klientów w ich drodze do pełni zdrowia i równowagi, zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym, społecznym oraz duchowym. Nieustannie dąży do poszerzania swojej wiedzy, aby lepiej służyć klientom, uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach.

Cennik

Cennik psycholog Kinga Wróblewska (od 12 r.ż.)

Konsultacja

160 zł

Cennik psycholog Ewelina Dziechciowska (od 1 r.ż.)

Konsultacja

160 zł

Psychoterapia dzieci i młodzieży

Konsultacje Psychologa Kingi Wróblewskiej skierowane są do dzieci od 12 roku życia, młodzieży oraz do ich rodziców i opiekunów. Jedno spotkanie trwa 50 minut, a ich ich ilość zależna jest od potrzeb oraz głębokości i charakteru problematyki. Początkowych kilka spotkań polega na określeniu i zdefiniowaniu problemu oraz ustaleniu planu pracy terapeutycznej (jeśli jest taka potrzeba).

Kiedy udać się na wizytę?

Do psychologa dziecięcego warto udać się gdy rodzic zaczyna się niepokoić zachowaniem bądź rozwojem dziecka, dostrzega trudności w jego codziennym funkcjonowaniu. Problemy te mogą przejawiać się np w:

– utrzymującym się obniżonym nastroju,

– niskim poczuciu własnej wartości oraz skuteczności,

– problemach z komunikacją swoich potrzeb,

– problemach w relacjach interpersonalnych,

– stanach lękowych,

– niepanowaniu bądź ukrywaniu emocji,

– samookaleczeniu,

– zaburzeniach odżywiania.

Psychoterapia dzieci i młodzieży – konsultacje

Warto także skonsultować się, kiedy potrzebujemy poradnictwa w kwestiach wychowawczych. W przypadku pracy z dziećmi istnieje możliwość konsultacji z rodzicami po uprzednim omówieniu tego z pacjentem. Mogą one stać się pomocne w lepszym zrozumieniu problematyki dziecka, ale także siebie. Konsultacje te często mają charakter psychoedukacyjny.

Psycholog od 1 roku życia dziecka

Konsultacje z zakresu wsparcia psychologicznego dzieci od 1 do 18 roku życia są skierowane do dzieci, młodzieży, ich rodziców i opiekunów. Pierwsze spotkanie, w przypadku dzieci do 8 roku życia, dedykowane jest dla rodziców / opiekunów w celu rozpoznania trudności i wspólnego opracowania dalszego planu współpracy (jeżeli będzie taka potrzeba).

Obszary pomocy:

– trudności wychowawcze,

– trudności adaptacyjne,

– trudności emocjonalne,

– trudności w funkcjonowaniu społecznym,

Zapraszamy na konsultacje z psychologiem dziecięcym, jeżeli:

– niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka, 

– potrzebujesz wsparcia w trudnościach wychowawczych,

– potrzebujesz wsparcia okołorozwodowego,

– u Twojego dziecko występują stany lękowe, obniżony nastrój, trudności z koncentracją,

– zauważasz u dziecka trudności w komunikacji i kontaktach społecznych,

– okres dojrzewania niesie ze sobą wiele wyzwań,

– Twoje dziecko ma trudności w poradzeniu sobie ze stresem, emocjami,

– Twojemu dziecku brakuje pewności siebie,

– potrzebujesz wskazówek, jak pomóc dziecku poradzić sobie z trudnymi emocjami.