Szkoła rodzenia Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Szkoła rodzenia Bielsko - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Weronika Pelc

Położna

Jestem położną od 2020 roku. Wykształcenie zdobyłam, kończąc studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a później uzyskując tytuł magistra na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Obecnie pracuję na Bloku Porodowym Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej. Współpracuję także z kliniką leczenia niepłodności Gyncentrum. Jestem pasjonatką opieki okołoporodowej, jednak nie jest mi również obce wsparcie i towarzyszenie kobietom w czasie ciąży, połogu oraz podczas leczenia schorzeń ginekologicznych. Podstawą każdego mojego spotkania z kobietami, czy młodymi rodzicami jest zbudowanie relacji pacjent – położna opartej na zaufaniu i dialogu. Przywiązuję dużą wagę do edukacji zdrowotnej oraz okołoporodowej, uważając, że u podstaw zdrowego życia i świadomego rodzicielstwa leży uzyskanie rzetelnej wiedzy oraz praktyczne przygotowanie.

Moją wielką zawodową pasją jest towarzyszenie kobietom w okresie okołoporodowym, a długofalowym celem odczarowanie i odmedykalizowanie porodu, poprzez zwiększenie świadomości rodzących. Wierzę, że to jak się rodzimy i jak wyglądają nasze pierwsze dni poza brzuchem mamy, rzutuje na całe nasze życie. Dlatego też moją kolejną misją jest promowanie karmienia piersią i przygotowanie rodziców na pierwsze chwile z noworodkiem. Istotnym elementem mojego życia zawodowego jest samokształcenie, doskonalenie uzyskanych umiejętności i nabywanie nowych. Śledzę najnowsze doniesienia, biorę udział w szkoleniach, konferencjach oraz webinarach, a obecnie jestem także uczestniczką kursu specjalizacyjnego „Pielęgniarstwo Ginekologiczno – Położnicze”. Pozostały wolny czas najchętniej spędzam w otoczeniu natury. Dodatkowo od najmłodszych lat, bardzo bliski jest mi taniec i zwierzęta.

Cennik

Cennik Szkoła Rodzenia

Indywidualne przygotowanie do porodu i rodzicielstwa

550

Indywidualne przygotowanie do karmienia piersią

275 zł

Ekspresowe przygotowanie taty do porodu rodzinnego i rodzicielstwa

275 zł

Wsparcie w opiece nad noworodkiem 1,5h

150

Wsparcie w opiece nad noworodkiem 3h

300

Dojazd do domu pacjentki

30-100 zł

Szkoła rodzenia Bielsko

Szkoła rodzenia Vitall Clinic

Szkoła rodzenia Vitall Clinic CM to miejsce, w którym przyszłe mamy oraz tatusiowie mają możliwość zdobycia przed porodem niezbędnych informacji, pozwalających rodzicom odpowiednio przygotować się do nadchodzących wydarzeń związanych z narodzinami dziecka.

INDYWIDUALNE PRZYGOTOWANIE DO PORODU I RODZICIELSTWA

2 spotkania po 3h, lub 3 spotkania po 2h

Już niedługo urodzi się Twoje maleństwo? W Szkole Rodzenia Vitall Clinic podczas cyklu zajęć “INDYWIDUALNE PRZYGOTOWANIE DO PORODU I RODZICIELSTWA” pomożemy Ci kompleksowo przygotować się do tego wyjątkowego momentu. Uważamy, że każda mama powinna mieć możliwość doświadczenia świadomego porodu i rodzicielstwa. Dlatego też proponujemy przyszłym rodzicom taki plan edukacji przedporodowej, który ułatwi odnalezienie się w nowej roli i sprawi, że czas budowania więzi z Waszym dzieckiem, będzie przynosił ogrom satysfakcji. Nasza szkoła rodzenia zaopatrzy przyszłych Rodziców w najważniejsze umiejętności praktyczne oraz odpowiednią dawkę aktualnej, praktycznej i zgodnej z najnowszymi dowodami naukowymi wiedzę.

W trakcie naszych spotkań, porozmawiamy o:

 

PORODZIE:

 • lęk przed porodem – czy można mu zaradzić?
 • długo jeszcze? … o czasie trwania ciąży i terminie porodu
 • czy to już? … o zwiastunach porodu porodu i tym, kiedy jechać do szpitala
 • planowe cięcie cesarskie? Do niego też możesz się przygotować!
 • czy poród wygląda tak jak na amerykańskich filmach? – krótka opowieść o porodzie fizjologicznym i kolejnych etapach porodu
 • czy poród musi boleć? …. o sensie bólu porodowego i metodach jego łagodzenia
 • o istocie oddechu i pozycji w porodzie – ćwiczenia.
 • mam wpływ na moje krocze: przedporodowy masaż krocza i co jeszcze?
 • czy nieprzewidywalność jest wpisana w każdy poród?
 • osoba towarzysząca w porodzie – co i jak, by było dobrze.
 • napisz swój list do położnej- o planie porodu słów kilka.
 • już jestem Mamo! – o pierwszych chwilach z noworodkiem

POŁOGU:

 • czym jest połóg?
 • dolegliwości połogowe i sposoby ich łagodzenia
 • jak zadbać o ciało i ducha w tym czasie?
 • co Cię powinno zaniepokoić?

OPIECE NAD NOWORODKIEM:

 • kontakt „skóra do skóry” i jego znaczenie
 • zachowanie noworodka w pierwszych godzinach życia
 • pierwsze karmienie noworodka – jak rozpoznać gotowość dziecka do pobierania pokarmu i jak najlepiej zorganizować pierwsze karmienie
 • pierwsze czynności przy noworodku, wykonywane przez położne
 • podnoszenie, obracanie, noszenie i ubieranie – ćwiczenia
 • pielęgnacja malucha – ćwiczenia
 • pierwsze niepokoje – o stanach przejściowych u noworodka
 • karmienie dziecka w pierwszych tygodniach życia oraz po stabilizacji laktacji
 • sytuacje, w których kamienie dziecka staje się wyzwaniem
 • pierwsza pomoc

Gwarantujemy, że zajęcia Szkole Rodzenia Vitall Clinic nie mają nic wspólnego z nudnymi lekcjami w szkole! Stawiamy na aktywne uczestnictwo przyszłych Rodziców – uwielbiamy rozmawiać, dyskutować, rozwiewać wątpliwości i ćwiczyć. Dla nas tematy tabu nie istnieją, chętnie odpowiemy na każde Wasze pytanie.

Wiemy, jak bardzo różne są nasze potrzeby i zdajemy sobie sprawę z tego, że możesz potrzebować więcej treści dotyczącej jednego zagadnienia, a mniej innych. Nasza położna dopasuje treści spotkań specjalnie do Ciebie.

Cały cykl to 6 godzin zegarowych. Proponujemy Ci cykl dwóch spotkań po 3 godziny lub trzech spotkań po 2 godziny. Prosimy Cię o zaznaczenie wybranej opcji podczas rejestracji. Jeśli potrzebujesz modyfikacji przygotowanego planu, zaznacz to bezpośrednio przy rejestracji.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w Vitall Clinic w Bielsku-Białej. Jeśli jednak Twój stan zdrowia lub inne okoliczności nie pozwalają na dojazd do Bielska, proponujemy Ci także zajęcia w Twoim domu! Nasza Położna dojeżdża maksymalnie do 20 kilometrów od centrum Bielska-Białej i dojazd jest dodatkowo płatny.

EKSPRESOWE PRZYGOTOWANIE TATY DO PORODU RODZINNEGO I RODZICIELSTWA

3h (stacjonarnie lub online)

Te zajęcia dedykujemy partnerom i osobom bliskim, które nie mogły uczestniczyć razem ze swoimi ciężarnymi w cyklach holistycznie przygotowujących do porodu i rodzicielstwa. Szkoła Rodzenia Vitall Clinic proponuje spotkanie indywidualne, będące pigułką wiedzy o porodzie, połogu i opiece nad noworodkiem oraz roli osoby bliskiej w tym czasie.

Spotkanie trwa 3 godziny i odbywa się stacjonarnie w Vitall Clinic lub on-line.

INDYWIDUALNE PRZYGOTOWANIE DO KARMIENIA PIERSIĄ

1 spotkanie 2h lub 2 spotkania po 1h (stacjonarnie lub w domu pacjentki)

Promowanie i wspieranie karmienia piersią jest jednym z głównych celów Szkoły Rodzenia oraz Poradni laktacyjnej Vitall Clinic. Jesteśmy przekonani, że karmienie noworodka mlekiem mamy to najbardziej odpowiedni sposób żywienia najmłodszych. Światowe organizacje zajmujące się zagadnieniami zdrowia od dawna podkreślają znaczenie karmienia piersią dla zdrowia nie tylko dziecka, ale również matki.

Z pełną świadomością stwierdzamy, że wbrew temu, co jest sugerowane, karmienie naturalne wcale nie jest takie… naturalne, dlatego Szkoła Rodzenia Vitall Clinic Wychodzi z propozycją przygotowania Cię do mlecznej drogi.

Podczas naszych spotkań poznasz dokładnie, czym jest laktacja, jak się rozwija i jakie czynniki muszą zostać spełnione, żeby mogła zostać uruchomiona pełna produkcja mleka w Twoich piersiach. Porozmawiamy też o żywieniu mamy w czasie laktacji. Będziesz miała możliwość poznać zasady prawidłowego przystawienia dziecka do piersi oraz co więcej – poćwiczyć! Opowiemy Ci, jak ważne jest odpowiednie pozycjonowanie dziecka przy piersi. Dowiesz się, czym są wskaźniki skutecznego karmienia. Porozmawiamy też o trudnościach, które możesz spotkać na początku i jak sobie z nimi poradzić lub kiedy zasięgnąć specjalistycznej porady. Na sam koniec, wspólnie pochylimy się nad wyprawką laktacyjną – czy jest w ogóle konieczna, a jeśli tak, to co powinno się w niej znaleźć?

Pamiętaj, że te zajęcia zostały stworzone dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z całego cyklu „INDYWIDUALNE PRZYGOTOWANIE DO RODZICIELSTWA”, a którym zależy na świadomym rozpoczęciu mlecznej drogi. Cykl składa się z dwóch godzinnych spotkań lub jednego trwającego 2 godziny. Prosimy Cię o zaznaczenie wybranej opcji podczas rejestracji. Na zajęcia zapraszamy mamę i tatę lub mamę z inną bliską osobą. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w gabinecie Vitall Clinic lub w domu pacjentki. Nasza Położna dojeżdża  maksymalnie do 20 kilometrów od centrum Bielska-Białej i dojazd jest dodatkowo płatny.

WSPARCIE W OPIECE NAD NOWORODKIEM

1,5h lub 3h (1 domu pacjentki)

W Szkole Rodzenia Vitall Clinic nie są nam obce trzęsące się ręce przy pierwszym podnoszeniu, czy przebieraniu noworodka, nie mówiąc już o kąpieli. Część z nas sama doświadczyła tych pierwszych rodzicielskich wyzwań i małych trudności. W końcu są to umiejętności, które są dopiero nabywane i udoskonalane przez każdego rodzica. Stąd też nasza inicjatywa, aby pomóc Ci w domu, czyli w miejscu, gdzie z całą pewnością masz już wszystko przygotowane, ale gdzie być może zaczynasz mieć dreszcze na samą myśl o pierwszej samodzielnej kąpieli dziecka.

Wizyta, którą chcemy zaproponować obejmuje nie tylko naukę samej kąpieli, ale także przyjaznej pielęgnacji noworodka, czyli jak nosić, układać, przebierać i przewijać, by jednocześnie wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Podczas takiej wizyty, dostaniesz także odpowiedzi na pytania dotyczące prawidłowej pielęgnacji skóry niemowlęcia oraz pielęgnacji okolicy pieluszkowej. Jeśli chcesz, wizyta może zostać poszerzona o pomoc w karmieniu noworodka.

Czas trwania takiej wizyty to półtorej godziny, jeśli chcesz się skupić na kąpieli i pielęgnacji lub 3 godziny, jeśli dodatkowo chcesz poszerzyć ją o poradę laktacyjną, czyli badanie jamy ustnej noworodka, badanie piersi mamy, ocenę przebiegu aktu karmienia i przyrostów masy ciała wraz z otrzymaniem indywidualnych laktacyjnych zaleceń.

Tę ofertę, nasza położna Weronika realizuje jedynie w Twoim domu. Nasza Położna dojeżdża maksymalnie do 20 kilometrów od centrum Bielska-Białej, dojazd jest dodatkowo płatny.