Ortopedia i traumatologia Bielsko

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Ortopedia i traumatologia Bielsko - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Marek Korus

Ortopeda

Marek Korus lekarz ortopeda. Jego obszarem zainteresowania są m.in.: bóle kręgosłupa, barku, biodra i kolana, choroby stawów oraz urazy sportowe. Podczas wizyty istnieje możliwość wykonania badania USG, punkcji, podania osocza lub leku.

Specjalista VitallClinic

Mateusz Kubica

Ortopeda, lekarz sportowy

Mateusz Kubica ortopeda i lekarz sportowy specjalizujący się w leczeniu chorób narządów ruchu. Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny na Wydziale Lekarskim w Zabrzu, gdzie zdobył wiedzę i doświadczenie w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Jego głównym obszarem zainteresowania są bóle kręgosłupa, barku, biodra i kolana, a także urazy i choroby narządów ruchu.

Specjalista VitallClinic

Maciej Cieszyński

Ortopeda

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, zawodowo związany z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe podczas licznych szkoleń, kursów i zjazdów naukowych.

Cennik

Ortopedia

Konsultacja

240 zł

Osocze

600 zł

Podanie kwasu

550-650 zł

Konsultacja z lekarzem sportowym- do 23 roku życia

90 zł

USG bioderek

200 zł

Ortopedia i traumatologia Bielsko

Ortopedia i Traumatologia Bielsko — czym się zajmuje? 

Ortopedia jest dziedziną medycyny, zajmującą się leczeniem urazów oraz różnego rodzaj złamań kończyn, ale i nie tylko. Lekarz ortopeda zajmuje się również leczeniem kręgosłupa oraz całego układu ruchowego człowieka. Do głównych zadań ortopedii należy leczenie układu kostnego, a także mięśni, stawów i więzadeł, które umożliwiają wykonywanie ruchów. Traumatologia, podobnie jak ortopedia, zajmuje się chirurgią urazową, dziedziny te są więc ze sobą związane. Ortopedia i traumatologia są to  dyscypliny medycyny, kluczowe dla wspierania aktywnego trybu życia człowieka. 

Optopedia i traumatologia aktywnie wspierają walkę z różnego rodzaju chorobami oraz kontuzjami, często zapewniając możliwość powrotu do całkowitej sprawność. Dlatego wybór dobrego specjalisty ortopedy, jest tak ważny. 

Jakie korzyści daje Ortopedia i Traumatologia Bielsko?

Wysokiej, jakości opieka ortopedyczna jest szczególnie ważna dla zdrowia człowieka. Aparat ruchowy to zespół dopasowanych i sprawnie działających elementów. Co, gdy zdarzy się kontuzja, uraz lub wypadek? Uszkodzenia kończyn są szczególnie groźne dla człowieka, kiedy jeden z elementów tej starannej układanki zaczyna szwankować, może to doprowadzić do problemów z poruszaniem się, a nawet całkowitego unieruchomienia. 

Jak wygląda  konsultacja — Ortopedia
i Traumatologia Bielsko?

Podczas konsultacji wykonujemy szereg badań, aby dokładnie zdiagnozować problem, jego przyczynę oraz rozważyć dostępne możliwości leczenia. Wykonujemy szczegółowe badania USG, w tym także badanie bioderek dedykowane specjalnie dla niemowląt. Natomiast w przypadkach nagłych, jak złamania czy skręcenia, stawiamy na  metody zabiegowe, które pozwalają znacząco skrócić czas leczenia oraz powrotu do zdrowia i dawnej sprawności pacjenta. Stosowane przez nas metody pozwalają maksymalnie skrócić czas powrotu do dawnej aktywności fizycznej, ruchowej, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci oraz zawodowych sportowców. Usługi z zakresu ortopedii oraz traumatologii, które oferujemy, cechuje kompleksowy charakter. Po zakończeniu procesu leczenia nie pozostawiamy pacjenta bez pomocy. Udostępniamy szeroką ofertę rehabilitacyjną, wspartą przez nowoczesne techniki i metody leczenia praktykowane przez wyspecjalizowaną kadrę fizjoterapeutów. Właśnie dzięki kompleksowemu podejściu do pacjenta efekty naszej pracy są tak spektakularne.

Jakie usługi oferuje Ortopedia i Traumatologia Bielsko?

Posiadamy szeroką ofertę usług z zakresu leczenia schorzeń ortopedycznych dla dorosłych. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego pacjenta, dzięki czemu rezultaty naszej pracy są tak zadowalające. Zajmujemy się leczeniem schorzeń, takich części ciała jak:

  • barki;
  • kończyny górne;
  • kończyny dolne (w tym: staw kolanowy, biodrowy oraz stopy);

Oferta naszego centrum medycznego w zakresie ortopedii i traumatologii obejmuje leczenie kontuzji spowodowanych aktywnością sportową, zespołów bólowych stawów kolanowych, barkowych, łokciowych, biodrowych, skokowych, a także schorzeń i urazów kręgosłupa oraz wszelkich innych chorób narządu ruchu. 

W czym specjalizuje się Ortopedia i Traumatologia Bielsko?

Urazy podczas zawodowego wykonywania sportu zdarzają się bardzo często i mogą być one groźne dla zdrowia i życia człowieka. Pewne jest, że ich zignorowanie może skutkować koniecznością zakończenia kariery sportowej. Urazy powstałe podczas ćwiczeń możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są urazy przewlekłe, na które pracowaliśmy długie lata lub miesiące — z czasem dolegliwość narastała, aż urosła do rangi wielkiego problemu. Drugim rodzajem urazów są urazy ostre, występujące natychmiast. Przykładowo, mamy z nimi do czynienia, gdy krzywo postawimy stopę i poczujemy w niej nagły ból. Do najczęstszych urazów nabywanych przez sportowców zaliczyć można: skręcenia stawów, naciągnięcia bądź naderwania mięśni, a także zerwania ścięgien lub więzadeł. Niezależnie od przyczyny, każda z tych kontuzji wymaga natychmiastowej interwencji lekarza z dziedziny ortopedii i traumatologii. Nieleczona nawet drobna kontuzja w przyszłości może być przyczyną poważnych schorzeń. 

Walka z ciągłym bólem jest szczególnie trudnym wyzwaniem. Rozumiemy to, dlatego leczenie w naszym centrum medycznym oparte jest o nowoczesne techniki walki z bólem. Walka z przyczyną problemu jest dla nas priorytetem, nie zapominamy jednak o komforcie pacjenta, dokładając wszelkich starań, aby podczas całego procesu leczenia i rekonwalescencji mógł cieszyć się dobrym samopoczuciem. 

Prawidłowa postawa człowieka jest fundamentem jego zdrowia. Nieprawidłowa postawa może być przyczyną wielu groźnych chorób i zaburzeń funkcjonowania aparatu ruchu. Możliwa jest korekta postawy, jeśli problem został stosunkowo wcześnie wykryty. Leczenie wad postawy może mieć charakter inwazyjny, polegający na chirurgicznej korekcie postawy ciała. Może również przybierać formę ćwiczeń, mających na celu poprawę ogólnej postawy ciała. 

Jałowa martwica kości to choroba, w której fragmenty tkanki kostnej obumierają. Wraz z postępującą chorobą, obumarła tkanka wchłania się, a na jej miejsce wyrasta nowa małowartościowa tkanka kostna, podatna na uszkodzenia i deformacje. Choroba atakuje głównie dzieci, ponieważ są one w fazie intensywnego wzrostu. Podczas gwałtownego wzrostu tkanki kostnej, organizm może nie być w stanie zapewnić jej wszystkich wartościowych substancji odżywczych. Dopasowane ortopedyczne leczenie jałowej martwicy kości w dużej mierze opiera się na odciążeniu szczególnie narażonego miejsca, dostarcza to tkankom czas potrzebny na zregenerowanie. 

Diagnostyka bioder należy do badań, które wykonywane są profilaktycznie między 3. a 6. tygodniem życia dziecka. Pozwala ustalić, czy rozwój dziecka w kontekście aparatu ruchu jest prawidłowy. W przypadku wychwycenia nieprawidłowości w porę, możliwa jest korekta bioder, która w przyszłości wpłynie na prawidłową postawę dziecka oraz sprawne funkcjonowanie jego aparatu ruchu.