Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Wypożyczalnia sprzętu medycznego - Nasi specjaliści

Specjalista VitallClinic

Patrycja Pułecka

Manager Kliniki

Jestem absolwentką ATH w Bielsku-Białej na kierunku Zarządzanie. W Vitall Clinic zajmuję się szeroko pojętym rozwojem kliniki. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania placówki.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Wypożyczalnia sprzętu medycznego Bielsko

Maksymalne rezultaty każdej terapii warunkuje współpraca ze specjalistami (w tym lekarzami) oraz własne zaangażowanie pacjenta/klienta. Dotyczy to również (choć chciałoby się powiedzieć — przede wszystkim) rehabilitacji. Stosowanie się do zaleceń lekarza jest istotne i nie ogranicza się rzecz jasna do zażywania wskazanych leków w odpowiednich ilościach. Optymalny plan rehabilitacji zawiera ćwiczenia, które należy wykonywać regularnie w domu. Dostęp do odpowiedniego sprzętu medycznego bywa decydujący w uzyskiwanych wynikach kuracji. Dlatego też Centrum Medyczne Vitall Clinic oferuje usługę, polegającą na wypożyczaniu sprzętu medycznego na okres rehabilitacji.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego Bielsko – Vitall Sport

Vitall Sport oferuje wypożyczenie czterech specjalistycznych urządzeń, które pomogą Ci jak najprędzej i najpełniej powrócić do sprawności.

 1. Elektrostymulatory RoovJoy

Elektrostymulatory dostępne do wypożyczenia w naszej klinice, to urządzenia proste w obsłudze. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie elektroterapii prądami TENS i EMS w warunkach domowych.

Elektrostymulatory RoovJoy

Elektrostymulator RoovJoy stosowany jest::

 • w rehabilitacji ortopedycznej,
 • podczas terapii przeciwbólowej,
 • do wzmacniania mięśni,
 • podczas masażu rozluźniającego
 • w celu odbudowy lub zapobiegania zaniku mięśni
 • przez kobiety w ciąży oraz do uśmierzania bóli porodowych.

Urządzenie nie jest skomplikowane w obsłudze i użytkowaniu. Posiada wiele trybów pracy, które są dostosowane do zabiegów poszczególnych części ciała i jednostek chorobowych.

 1. Szyna CPM 

Szyna CPM służy do terapii ciągłym ruchem biernym. Przyspiesza rehabilitację po urazach, po których bardzo ważny jest szybki powrót do ruchu. Szyna CPM jest pomocna w rehabilitacji po:

 • kontuzjach stawów
 • złamaniach
 • artroskopiach
 • operacji endoprotezoplastyki
 • artrolizie.

Szyna CPM 

Urządzenie dostępne jest w ofercie wypożyczalni sprzętów medycznych Vitall Sport. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie regularnych ćwiczeń w domu, w odpowiednio dobranych zakresach ruchu.

 1. Aparat do drenażu limfatycznego

Aparat do samodzielnego wykonania drenażu limfatycznego w warunkach domowych, dostępny jest w wypożyczalni sprzętów medycznych Vitall Sport w Bielsku-Białej.

Urządzenie to stosowane jest przede wszystkim podczas rehabilitacji ortopedycznej. Korzyści płynące ze stosowania drenażu limfatycznego, wykonanego naszym aparatem to m.in.:

 • zmniejszenie obrzęków
 • szybka regeneracja po treningu
 • pozytywny wpływ na organizm przed treningiem
 • poprawa jakości tkanek
 •  pomoc w walce z cellulitem. 

Przenośna aparatura do drenażu limfatycznego może być wypożyczona do domu klienta, dzięki czemu wykonanie zabiegu będzie możliwe w każdej, dogodnej dla użytkownika chwili. Co istotne, aparat ten umożliwia dopasowanie czasu trwania pojedynczego zabiegu (od 10. do maksymalnie 60. minut).

 1. Exogen

Exogen to urządzenie oferujące wsparcie w leczeniu złamań. Jego działanie jest nieinwazyjne; opiera się na emisji ultradźwięków, działających korzystnie w czasie rekonwalescencji i rehabilitacji. Przyrząd ten wchodzi w skład oferty wypożyczalni sprzętów medycznych Vitall Clinic Sport, co oznacza, że pacjent może zintensyfikować i znacznie przyspieszyć proces powrotu do sprawności po doznanym urazie.

Główną korzyścią, płynącą ze stosowania terapii przy pomocy urządzenia Exogen, jest przyspieszenie gojenia się świeżych złamań (tak przy leczeniu chirurgicznym, jak i zachowawczym). Najczęściej na zabiegi urządzeniem Exogen decydują się pacjenci:

 • leczący złamania zaopatrzone stabilizacją kostną — gwoździami śródszpikowymi oraz zewnętrznymi stabilizatorami
 • przy opóźnionym zroście kości
 • po przebytej osteotomii
 • po zabiegu wydłużania kośćca (osteotomia dystrakcyjna)
 • po przeszczepie tkanki kostnej.

Decydując się na skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętów medycznych Vitall Sport i wybierając urządzenie Exogen, pacjent dostaje kompletne urządzenie, gotowe do przeprowadzania zabiegów. W wypożyczonym zestawie znajduje się przetwornik,  pasek mocujący oraz żel ultrasonograficzny, ładowarka, czy karta lecznicza.

W trakcie terapii należy stosować się do zaleceń lekarza, również w kwestii częstotliwości wykonywania zabiegów (zazwyczaj wskazane jest stosowanie 1. zabiegu na dobę). W czasie leczenia, z urządzenia może korzystać jedna osoba. Pojedynczy zabieg trwa 20 minut.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego — Bielsko

Skorzystanie z opcji wypożyczenia sprzętu medycznego może okazać się kluczowe dla efektów procesu rehabilitacji. Często, np. po doznanych urazach, zwykłe wyjście z domu może stanowić nie lada wyzwanie. Tym bardziej, jeśli w zaleceniach lekarza czy rehabilitanta rozpisane są zabiegi, które przynoszą pożądane rezultaty, gdy wykonywane są codziennie. Jeśli wiesz, że oferta wypożyczalni sprzętu medycznego Vitall Sport skierowana jest właśnie dla Ciebie — nie czekaj.

Skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod numer: 698 101 503 lub napisz na adres: kontakt@vitallsport.pl