Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;
Coaching
Czynny w godzinach 7:00 - 20:30
Odpowiemy do 24 godzin

Coaching jest formą pracy skupioną wokół rozwoju osobistego, zawodowego. Jest wsparciem w doskonaleniu kompetencji oraz wydobywania talentów, mocnych stron.
Poprzez stawianie mocnych pytań i używanie adekwatnych narzędzi, coach pomaga Klientowi „wydobyć na powierzchnie” mocne strony, skuteczne nawyki oraz kluczowe przekonania zarówno te które pomagaj w życiu jak i te które nam podcinają skrzydła. Dlatego jest to również okazja, aby skonfrontować się ze swoimi blokadami, przeszkodami, ograniczającymi przekonaniami, które mogą hamować rozwój. Jest to szczególny rodzaj wysiłku intelektualnego, prowadzący do wglądów, poszerzenia świadomości, a co za tym idzie podejmowania lepszych decyzji i bardziej efektywnych i skutecznych działań.

Do kogo skierowany jest coaching?

Na wizytę z certyfikowanym coachem może zapisać się każdy, kto tylko odczuwa taką potrzebę. Najczęstsze sytuacje, to sytuacje, kiedy Pacjent:

 • stoi przed ważną decyzją w życiu zawodowym / prywatnym
 • chce wprowadzić w życie jakiś nowy projekt, pomysł
 • chce odnaleźć swoją prawdziwą pasję
 • chce rozwinąć swoje kompetencje
 • chce nadać swojemu życiu zdecydowany kierunek
 • chce odkryć swoje talenty i mocne strony
 • chce poprawić swoje relacje z innymi
 • chce osiągnąć większą równowagę w życiu
 • ma przed sobą powrót / wejście na rynek pracy
 • chce na nowo określić swoje priorytety zawodowe i osobiste
 • chce zrealizować odkładane plany
 • chce żyć w zgodzie ze sobą
 • chce zwiększyć wiarę w swoje możliwości
 • chce odzyskać entuzjazm / czerpać z życia więcej radości
 • chce podnieść swoją skuteczność i efektywność w pracy

Na czym polega coaching?

Zazwyczaj pracujemy w metodologii 8 spotkań tzw. „sesji coachingowych” po 60 min każda. Odstępy między sesjami min 2-3 tygodnie. Pomiędzy sesjami Pacjent ma bardzo konkretne zdania do wykonania lub wdrożenia w swoją realność zawodową lub osobistą.

Całość tworzy coś, co nazywamy „procesem coachingowym”.

Na pierwszym spotkaniu ustalamy obszary nad którymi będziemy pracować w toku całego procesu coachingowego. Tworzymy tzw. kontrakt. Poprzez kontrakt dbam o to, żeby proces coachingowy dotyczył tego co dla Klienta jest ważne i co tak naprawdę chce osiągnąć. Dzięki kontraktowi możemy też sprawdzić efekty. Kontrakt pozwala określić „port, do którego mamy płynąć” w trakcie sesji.

Każda sesja coachingowa (60 min) przebiega według określonej struktury, która sprzyja wprowadzaniu zmian, nawyków w życiu Pacjenta.

Każda sesja zaczyna się od określenia, tego jaki rezultat chciałby osiągnąć Pacjent na koniec spotkania. Rezultat powinien być określony w obszarze, na który Pacjent ma wpływ. Powinien również pasować do innych celów (szczególnie tych ustalonych na początku procesu) tego już pilnuje coach. Następnie przechodzimy do poszukiwania rozwiązań poprzez tworzenie doświadczenia. W tym kroku Pacjent poszukuje najlepszych dla siebie rozwiązań, a coach go w tym wspiera zadając tzw. mocne pytania lub proponując użycie różnych narzędzi, ćwiczeń lub technik.  Dzięki temu w głowie Pacjenta, tworzy się coś na kształt „wyobrażenia rozwiązania swojego problemu”. Kolejnym krokiem jest stworzenie planu działania. Wizję rozwiązania należy przełożyć na konkretne kroki postępowania, na realny plan. Ważne jest, aby Pacjent szczegółowo zaplanował przynajmniej trzy pierwsze kroki lub kroki które podejmie w najbliższym czasie. Na koniec spotkania Klient musi mieć jasność – co zrobi i w jakiej kolejności.

Na ostatniej sesji robimy podsumowanie całego procesu coachingowego (wszystkich 8 sesji)

Na podsumowaniu całości procesu odwołujemy się kontraktu ustalonego na pierwszej sesji. Oceniamy wspólnie z to, co udało się wypracować, wdrożyć, zmieniać jak te zmiany wpływają inne obszary życia klienta.  Zastanawiamy się co dalej. Pacjent decyduje się czy ma potrzebę kontynuacji procesu. Bardzo ważnym aspektem coachingu jest nieuzależnienie od siebie klienta.

 

Ile kosztuje pojedyncza sesja coachingowa i jak umówić się na spotkanie?

Czas trwania sesji to 60 min.

Odstępy między sesjami to 2-3 tygodnie.  Klient musi mieć czas, aby wdrożyć nowe nawyki zadania w swoją codzienność czy otoczenie zawodowe.