Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystującym dwutlenek węgla w celu uzyskania wielowymiarowych efektów terapeutycznych. Jest to zabieg uniwersalny, mało inwazyjny oraz wysoce skuteczny, co potwierdzają badania kliniczne.
Zabieg nie wymaga od klienta szczególnego przygotowania. Należy pamiętać, aby kilka dni przed planowaną terapią zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. aspiryny).
Cała procedura polega na śródskórnym podaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla, który dostarczany jest do odpowiednich tkanek, zwiększając ukrwienie i dotlenienie, a także odżywienie komórek organizmu . Podczas podania gazu, klient może odczuwać minimalny dyskomfort, który ustępuje po kilku minutach. Po zabiegu, na skórze mogą pojawić się pojedyncze siniaki w miejscach iniekcji. Dozwolone jest stosowanie maści wzmacniającej z witaminą K w celu przyspieszenia procesu gojenia. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny, basenu oraz siłowni z uwagi na możliwość nadkażenia miejsc iniekcji.
Karboksyterapia korzystnie wpływa na procesy produkcji kolagenu i elastyny w organizmie oraz wspomaga procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Aby kuracja przynosiła oczekiwane efekty, zaleca się wykonanie dobranej indywidualnie serii zabiegów w odstępach 7-14 dni. W celu przedłużenia uzyskanych efektów, zaleca się wykonanie kilka razy w roku zabiegu podtrzymującego.