Aleksandra Wizner

Aleksandra Wizner

Magister fizjoterapii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem. Przeszła szkolenia m. in. z zakresu medycyny ortopedycznej CYRIAX, stabilizacji tułowia, stopa jako podpora naszego ciała, mobilizacji tkanek miękkich, kinesiotapingu, systemu przepon funkcjonalnych. Na przestrzeni swojej drogi zawodowej pracowała w publicznej placówce, gdzie pełniła funkcje kierownika rehabilitacji. Przez wiele lat pomagała pacjentom o różnej tematyce schorzeń, jednakże od zawsze jej uwaga skupiała się w kierunku obrzęków limfatycznych i pomocy osobom z dysfunkcją układu limfatycznego, spowodowanych chorobą onkologiczną, żylną czy tłuszczową.
Ukończyła szkolenie z Manualnego Drenażu Limfatycznego (MDL), który jest podstawą programu CPT kompleksowej terapii obrzęku; Terapii Naczyniowej z elementami osteopatii i drenażu. Terapeuta ITB integracyjnej terapii blizny. Uczestnik konferencji limfologicznych.
Rozszerza swoją wiedzę w zakresie zaopatrywania trudno gojących się ran i dobór odzieży kompresyjnej w profilaktyce obrzęku lub w celu podtrzymania zredukowanego już obrzęku.
Swój rozwój zawodowy kieruje w stronę pacjentów onkologicznych chcąc zaoferować im jak najlepszą opiekę szeroko pojętej rehabilitacji ruchowej i manualnej.