Depilacja laserowa – skuteczna metoda walki z owłosieniem ?

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Depilacja laserowa – skuteczna metoda walki z owłosieniem ?

Zdjęcie Tematyczne - Blog

Depilacja laserowa – efektywna walka ze owłosieniem

Nadmierne owłosienie to defekt kosmetyczny, który spędza sen z powiek nie tylko wielu kobietom, ale również mężczyznom. Dzięki dostępnym na rynku produktom posiadamy szeroki wachlarz możliwości walki z tym kompleksem, jednak jedne metody są bardziej skuteczne, a inne mniej. Za najskuteczniejszą i najtrwalszą metodę uważa się już od wielu lat depilację laserową. Wykorzystuje ona zjawisko tzw. „selektywnej fototermolizy” polegającej na podgrzaniu barwnika zawartego we włosie (melaniny) przez światło lasera. Wysoka temperatura uszkadza mieszki włosowe doprowadzając do spowolnenia wzrostu nowych włosów lub całkowitego zatrzymania tego procesu. Podczas jednego zabiegu jesteśmy w stanie działać jedynie na włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (fazie anagenu), a jest ich w zależności od partii ciała 15-30%. Z tego faktu wynika
konieczność wykonania serii minimum 6 zabiegów, w odstępach 6-8 tygodni.

Depilacja laserowa – jakie są efekty terapii?

Efekty terapii zależą od wielu czynników zarówno wewnętrznych (gospodarka hormonalna, indywidualne predyspozycje genetyczne, kolor i grubość włosów oraz odcień skóry) jak i zewnętrznych (rodzaj urządzenia, dobór odpowiednich parametrów, systematyczność i ilość wykonanych zabiegów). W większości przypadków po zakończeniu terapii udaje się osiągnąć bardzo wysoką redukcję owłosienia na poziomie 80-90%.


Czy usunięte włosy mogą odrosnąć?

Tak, taka sytuacja wynika najczęściej z silnych zdolności regeneracyjnych lub ze zmian hormonalnych zachodzących w organizmie spowodowanych np. ciążą, menopauzą, jednostką chorobową lub przyjmowaniem leków i suplementów diety. Aby cieszyć się długotrwałym efektem na wiele lat, wystarczy po zakończonej serii zabiegów wykonywać co pewien czas pojedyncze zabiegi przypominające. W zależności od indywidualnych predyspozycji, powtarza się je ok. 1-2 razy w roku.

Warto wiedzieć – depilacja laserowa

Laser nie działa lub ma ograniczone działanie na włosy siwe, blond oraz rude, wynika to z ilości oraz rodzaju barwnika jaki znajduje się we włosach.
Najlepsze efekty osiągane są na włosach brązowych oraz czarnych.
Dzięki parametrom dobieranym indywidualnie podczas zabiegu jesteśmy w stanie osiągnąć najlepsze możliwe efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetologicznego, depilacja laserowa również ma pewne przeciwwskazania.

Do najważniejszych przeciwskazań należą:

 • ciąża i karmienie piersią (do 3 miesięcy po porodzie)
 • choroby nowotworowe
 • alergia na światło lasera
 • aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe
 • otwarte rany, niedawno przebyte operacje
 • zmiany dermatologiczne
 • przyjmowanie antybiotyków i retinoidów
 • przyjmowanie ziół światłoczułych (np. dziurawiec, nagietek, rumianek)
 • aktywna opalenizna oraz stosowanie samoopalacza
 • choroby zakaźne oraz obniżona odporność
 • choroby autoimmunologiczne
 •  suplementy wzmacniające włosy (działają na cały organizm niwelując efekty depilacji laserowej)

Wskazaniem do depilacji laserowej nie są tylko niechciane włosy, ale również liczne podrażnienia po goleniu maszynką, które pięknie goją się już po pierwszych kilku zabiegach dając efekt gładkiej skóry. Terapia ta sprawdzi się również u osób, dla których inne metody depilacji nie są wystarczające (np. wosk, kremy, depilator, maszynka) ze względu na zbyt krótki i niesatysfakcjonujący efekt. Temu zabiegowi można poddać praktycznie dowolną część ciała, kobiety najczęściej wybierają pachy, bikini głębokie oraz nogi, a mężczyźni klatkę piersiową, brzuch, plecy oraz pachy. Terapia laserem jest nieinwazyjna, bezpieczna i dająca długotrwałe efekty, a w dodatku dla większości osób całkowicie bezbolesna. Nic więc dziwnego, że jej popularność stale rośnie, a z zabiegów korzystają nie tylko Panie, ale coraz częściej również Panowie.

Zobacz również: