Kosmetolog Bielsko – czym się zajmuje?

Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;

Kosmetolog Bielsko – czym się zajmuje?

Zdjęcie Tematyczne - Blog

Kosmetolog Bielsko – czym się zajmuje?

Kosmetolog w swojej pracy zajmuje się głównie przeprowadzaniem zabiegów pielęgnujących skórę. By zdobyć tytuł kosmetologa należy ukończyć studia wyższe, licencjackie bądź magisterskie na kierunku kosmetologia. Wizyta u kosmetologa pomoże nam jeżeli chcemy poprawić wygląd naszej skóry – potrzebujemy oczyszczenia, głębokiego nawilżenia, borykamy się z przebarwieniami czy bliznami. Dodatkowo kosmetolog zajmuje się także przeciwdziałaniu starzeniu się, dzięki czemu regularne wizyty w gabinecie kosmetologicznym pomogą nam dłużej zachować młody i zdrowy wygląd. Kosmetologia jest nauką interdyscyplinarną, łączy w sobie zagadnienia z wielu różnych dziedzin takich jak chemia, fizyka, biologia i dietetyka, dzięki czemu wiedza kosmetologa jest kompleksowa – posiada on umiejętności i wiedzę potrzebne do prawidłowego zdiagnozowania i wskazania przyczyny naszych problemów skórnych, dzięki czemu jest on w stanie nam pomóc lub przekserować do właściwego specjalisty, który zajmie się leczeniem naszej przypadłości, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Jakie zabiegi może przeprowadzić kosmetolog?

Kosmetolog działa w wielu obszarach takich jak poprawa wyglądu naszej skóry i włosów, analiza składów preparatów do pielęgnacji, przeciwdziałanie zmianom skórnym oraz leczenie zmian barwnikowych skóry, takich jak bielactwo nabyte czy ostuda. Kosmetolog pomoże nam także w przypadku zmian łojotokowych skóry lub przy jej uszkodzeniach mechanicznych. 

W związku z tym, że obszar zainteresowań kosmetologa jest bardzo szeroki jest bardzo wiele zabiegów, które może on przeprowadzić w gabinecie. Do najpopularniejszych należą henna brwi i rzęs, regulacja brwi, peelingi kawitacyjne, mikrodermabrazja, karboksyterapia, oczyszczanie manualne twarzy i wiele innych. Jako że opcji jest naprawdę wiele najlepiej jest najpierw skonsultować się z kosmetologiem – przedstawić mu swoje oczekiwania, zgłosić problemy i pozwolić, by sam dobrał zabiegi dostosowane do naszych potrzeb.

Kosmetolog Bielsko

Jak przygotować się do wizyty?

Jeżeli wybierasz się na wizytę do kosmetologa nie musisz przejmować się przygotowaniem – większość zabiegów kosmetologicznych nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Liczy się głównie to, żeby w trakcie wizyty czuć się komfortowo. Ważne jest to, by termin wizyty dostosować do siebie i swoich potrzeb, a także trybu dnia. Głównym wymogiem przy wizycie u kosmetologa jest zazwyczaj po prostu pojawienie się na czas lub powiadomienie nas odpowiednio wcześniej o swojej nieobecności lub spóźnieniu. 

W przypadku zabiegów na twarz nie musisz się niczym przejmować, niezależnie od tego, czy masz dzień wolny, który postanowisz spędzić u nas, czy dopiero wracasz z pracy – nic nie jest przeszkodą do przeprowadzenia zabiegów kosmetologicznych. Jeżeli czujesz się lepiej w makijażu nie musisz do gabinetu przychodzić bez – kosmetolog przed zabiegiem przeprowadzi demakijaż i nie jest to żaden problem, a nawet możesz poznać kilka nowych sztuczek na skuteczne oczyszczanie skóry. Przy zabiegach na twarz powinnyśmy zwrócić uwagę na ich rodzaj – niektóre z nich, takie jak peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja igłowa lub mikroigłowa, są bardziej inwazyjne, pozostawiają zaczerwienienia, które mogą sprawić nam dyskomfort w ciągu dnia, inne z kolei, tutaj mamy na myśli peeling kawitacyjny czy HIFU(High Intensity Focused Ultrasound) rozpromienią naszą twarz i dodadzą pewności siebie.

Inaczej sprawa się ma w przypadku zabiegów depilacji. W zależności od jej rodzaju ważne jest to, by odpowiednio przygotować włoski przed wizytą. Jest to raczej sprawa nie na ostatni dzień, dlatego jeżeli umówisz się na taki zabieg, zostaniesz odpowiednio wcześniej poinstruowana. W zależności od rodzaju wykonywanej depilacji różne są zalecenia. W Vital Clinic oferujemy depilację laserową. Przed zabiegiem depilacji laserowej należy ogolić okolice, w których wykonywany będzie zabieg. W najlepszym wypadku należy zrobić to tuż przed samym zabiegiem, a jeżeli nie mamy takiej możliwości dobrze jest to zrobić dzień wcześniej. Pamiętaj, że przed zabiegiem depilacji laserowej nie zaleca się wosku ani pęsety – włosy mamy zgolić nie wyrwać, najlepiej w tym celu użyć maszynki jednorazowej. Dzięki temu nie naruszymy cebulek włosów, co wpłynie na końcowe efekty zabiegu. Depilacja laserowa powinna działać na korzeń włosa, jeżeli włosy będą dłuższe może dojść do ich spalenia, dlatego tak ważne jest, żeby ogolić się na krótko przed wizytą. 

Kosmetolog Bielsko – przebieg pierwszej wizyty

Pierwsze razy zwykle wiążą się ze stresem. W końcu jest to coś nowego, nieznana sytuacja, w której nie wiemy jak się odnaleźć. Do kosmetologa często przychodzimy z problemami, które sprawiają nam dyskomfort, dlatego może nam być trudno od samego początku czuć się pewnie. W takich momentach warto jest pamiętać o tym, że nie jesteśmy jedyni – większość z nas boryka się z różnego rodzaju problemami skórnymi, starzejemy się, zmieniamy z upływem czasu, rosną nam na ciele włosy, mamy celulit, te właśnie rzeczy czynią nas ludźmi, każdy z nas jest wyjątkowy i każdy z nas jest piękny, a głównym zadaniem kosmetologa jest to właśnie piękno podkręcić i sprawić, by klient poczuł się ze sobą dobrze, zrelaksował się i zrobił dla siebie coś miłego, czego skutki będą procentować w przyszłości.

Na pierwszej wizycie u kosmetologa bardzo ważny jest dokładny wywiad, a do tego ważna jest twoja szczerość, zaufanie i może odrobina przygotowania. Z pewnością zostaniesz zapytana o alergie, przebyte choroby i ogólny stan swojego zdrowia, o to jakie przyjmujesz leki, czy uczęszczasz do dermatologa. Przygotuj się także na pytania odnośnie swojej codziennej pielęgnacji – jakich kosmetyków używasz, albo jak przeprowadzasz demakijaż. Pamiętaj, że pytania te to nie zwykłe wścibstwo, a kosmetolog nie będzie cię oceniał, kiedy odpowiesz na coś „źle”(z resztą tak naprawdę w tym przypadku nie istnieją złe i dobre odpowiedzi, liczy się szczerość). Dzięki takiemu wywiadowi kosmetolog będzie w stanie dobrać zabiegi dostosowane do potrzeb twojej skóry, zorientuje się co może wpływać na ich stan, będzie też w stanie doradzić ci w kwestii wyboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji w domu, które pomogą wzmocnić efekt zabiegów w gabinecie.