Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny polega na delikatnym złuszczeniu naskórka przy pomocy ultradźwięków. Jest to zabieg, który z powodzeniem można stosować przy każdym typie cery, często traktowany jako zabieg bankietowy, ponieważ nie powoduje podrażnień. Złuszczenie martwego naskórka wpływa na ogólną kondycję skóry, a także lepsze wnikanie substancji aktywnych.
Dobroczynne działanie ultradźwięków pozwala niwelować takie defekty jak:
- zmiany trądzikowe i zaskórniki
- nadmierna produkcja łoju
- odwodnienie i przesuszenie skóry
- utrata jędrności, płytkie zmarszczki
- delikatne przebarwienia
Peeling kawitacyjny, jak sama nazwa wskazuje, działa na zasadzie zjawiska kawitacji. Skóra podczas zabiegu zwilżana jest wodą, a następnie poddawana działaniu ultradźwięków. Powoduje to powstawanie mikropęcherzyków, które gwałtownie pękając, usuwają martwe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia zgromadzone w porach.
Po dokładnym oczyszczeniu skóry, wykonywany jest masaż ultradźwiękowy, zwany również sonoforezą. Ma on na celu zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych oraz wtłoczenie substancji aktywnych wgłąb skóry.
Całość zabiegu dopełnia odżywcza maska, dobrana odpowiednio do potrzeb skóry oraz krem nawilżający.
Po wykonanej procedurze skóra jest oczyszczona, wygładzona oraz odżywiona. Peeling kawitacyjny jako zabieg bankietowy idealnie sprawdzi się jako przygotowanie skóry pod makijaż.
Przeciwskazania peeling kawitacyjny:
- ciąża i karmienie piersią
- choroby nowotworowe
- aktywne infekcję bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (w tym opryszczka)
- świeże rany
- epilepsja
- rozrusznik serca
- metalowe implanty
- choroby układu krążenia
- alergie na składniki preparatów
- stwardnienie rozsiane