Zaplanuj wizytę online

Szybko i wygodnie

Jak do nas dojechać?

Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała

Zadzwoń do nas

Czynny w godzinach 9:00 - 20:30

+48 608 066 110

Napisz do nas

Odpowiemy do 24 godzin

kontakt@vitallclinic.pl

;
Peelingi chemiczne
Czynny w godzinach 7:00 - 20:30
Odpowiemy do 24 godzin
Peelingi chemiczne są jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Regularnie powtarzane pomagają zachować młodzieńczy wygląd, świeżą cerę, niwelują uczucie zmęczenia skóry. Są także stosowane w terapii blizn potrądzikowych i trądziku, przy wyrównywaniu kolorytu i struktury skóry. W peelingach chemicznych substancją aktywną są kwasy organiczne, dobrane pod kątem problemu, z jakim boryka się pacjent, stosowane w odpowiednich stężeniach i mieszankach.

 

Na czym polega zabieg?

Substancje aktywne dobiera się w zależności od potrzeb skóry konkretnego pacjenta. Sam zabieg polega na pokryciu skóry odpowiednim preparatem, a następnie, po określonym czasie działania, odpowiednim oczyszczeniu jej. Zabieg nie wymaga więc ani specjalnego przygotowania, ani rekonwalescencji. Ważne jest, by z peelingów chemicznych korzystać w profesjonalnym gabinecie, pod okiem specjalisty medycyny estetycznej, gdyż zły dobór składników lub stężenia może nieodwracalnie uszkodzić skórę. Po zabiegu należy unikać ekspozycji na silne słońce, a także mocno nawilżać skórę. Makijażu nie powinno nakładać się wcześniej, niż dobę po zabiegu. Efekty peelingu są widoczne od razu lub po kilku dniach, w zależności od użytych preparatów i stanu skóry.

Dla kogo jest peeling chemiczny? 

Zabieg peelingu chemicznego jest szczególnie wskazany dla osób z cerą trądzikową i pojawiającymi się wypryskami a także tych, u których pozostałością trądziku są blizny. Sprawdza się także w przypadku oczyszczania z zaskórniaków, łagodzenia nadmiernie przetłuszczającej się cery (skóra łojotokowa), zmniejszania rozszerzonych, widocznych porów skóry. Pomaga walczyć z przebarwieniami i uszkodzeniami ( wynikającymi z nadmiernego opalania – fotostarzenie skóry). Peelingi takie mogą służyć redukcji płytkich zmarszczek i ujędrnianiu skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych.

 

Przeciwskazania:

  • nadwrażliwość na składniki preparatów
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywne infekcje skórne
  • stosowanie leków fotouczulających
  • niektóre choroby przewlekłe
  • stany po długotrwałej sterydoterapii
  • choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji