Karboxymetyloceluloza
Karboxymetylceluloza jest biowypełniaczem, pochodną celulozy, używanym w zabiegach podobnie jak kwas hialuronowy. W miejscu podania długotrwale nawilża skórę, aktywuje procesy naprawcze i odbudowę uszkodzonych tkanek. Jest szeroko stosowana w medycynie, nie tylko estetycznej. Ze względu na roślinne pochodzenie jest obojętna dla organizmu, nie powoduje alergii czy skutków ubocznych. Brak naturalnego enzymu degradującego tą substancję w naszym organizmie skutkując dłuższymi efektami jego działania. Używana jest przede wszystkim, gdy pacjent słabo reaguje na wypełnienia kwasem hialuronowym, a także , w miejscach, gdzie wymagany jest mocniejszy efekt trójwymiarowy.
Na czym polega zabieg karbokxymetylceluozy?
Karboxymetylcelulozę wprowadza się do skóry właściwej lub warstwy podskórnej, a następnie masuje miejsce podania. Efekty uboczne ograniczają się do zaczerwienienia lub obrzęku, który znika w ciągu doby po zabiegu.
Dla kogo jest karboxymetylceluluoza?
Dla osób zauważających u siebie symptomy starzenia skóry – gorsze nawilżenie, ubytki i przez to deformacje rysów twarzy.
- ciąża i karmienie piersią
- aktywny stan zapalny skóry
- choroba nowotworowa
- stosowanie leków rozrzedzających krew
- stosowanie leków fotouczulających
- niektóre choroby przewlekłe
- stany po długotrwałej sterydoterapii
- choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji