Mezoterapia igłowa
Mezoterapia to metoda biorewitalizacji skóry, czyli uzupełnienia substancji odżywczych –np. witamin, aminokwasów, minerałów, jak również polinukleotydów chroniących nasze komórki przed degradacją. Można ją stosować na całym ciele. W zależności od dobranej mieszanki działamy przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, rozjaśniająco, nawilżająco, jak i wygładzająco Ta naturalna metoda jest bardzo dobrze tolerowana i szeroko stosowana. Pobudza ona własne procesy regeneracyjne skóry.
Mezoterapię stosuje się również w redukcji cellulitu – w tym przypadku podaje się odpowiedni preparat a następnie stosuje terapię uciskową – masaż pneumatyczny.
Na czym polega mezoterapia igłowa?
W trakcie zabiegu w określone miejsca ciała wstrzykiwane są preparaty, dobrane wcześniej przez lekarza po konsultacji z pacjentem. Igły jakie są stosowane są bardzo cienkie, więc zabieg jest praktycznie bezbolesny. Bezpośrednio po nim może pojawić się niewielki ból, pieczenie, obrzęk lub zasinienie w miejscu wkłuć. Efekty widoczne są niemalże od razu. Zabiegi powtarza się w cyklu ustalonym przez lekarza.
Dla kogo jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia polecana jest wszystkim i w każdym wieku, a szczególnie pacjentom, którzy z różnych względów nie mogą poddawać się innym zabiegom opóźniającym procesy starzenia się skóry, odmładzającym lub redukującym tkankę tłuszczową. .
Metoda ta sprawdza się u wszystkich, którzy chcą ujędrnić zwiotczałą skórę każdej okolicy ciała.
Przeciwskazania:
- uczulenie na któryś ze składników preparatów
- ciąża i karmienie piersią
- aktywny stan zapalny skóry
- choroba nowotworowa
- stosowanie leków rozrzedzających krew
- stosowanie leków fotouczulających
- niektóre choroby przewlekłe
- stany po długotrwałej sterydoterapii
- choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji